Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Porady

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Średnio co dwa lata użytkownicy zmieniają telefon na nowszy. Są tacy, którzy podążając za technologicznymi trendami, robią to jeszcze częściej. Jak bez problemów przenieść dane z telefonu na telefon?

Telefony zmieniamy często, ale dane to nasz „majątek trwały”, który zostaje z nami na lata. Przede wszystkim chodzi o dane takie jak listy kontaktów, hasła i ustawienia profili, ale też zdjęcia, korespondencja, czy zawartość zbierana w aplikacjach. Jak wymieniać telefon, aby nie pozbyć się dziecka z kąpielą?

Miałem to na starym telefonie!

O tym jak cenne były dane, których nie udało ci się skopiować na nowy telefon, najczęściej dowiadujesz się w najmniej oczekiwanych momentach. Kiedy musisz nagle zadzwonić do kogoś, czyj numer został w starej komórce. Albo inna sytuacja: jesteś w lesie, który zawsze był twoim ulubionym poligonem treningowym. Chcesz zrobić przebieżkę do miejsca, które znasz z poprzednich treningów, ale zgubiłeś się i potrzebujesz waypointów… Gdzie są? Na starym telefonie!

Jak przenieść dane z telefonu na telefon – dostępne sposoby.

Sposobów na przenoszenie danych z telefonu jest kilka. Nie wszystkie są równie skuteczne, niektóre wydają się już mocno nieaktualne i – w związku z narastaniem ilości danych oraz skomplikowania procesu – pracochłonne i mało efektywne.

Sposób analogowy – czyli komórkowy oldschool 

Zacznijmy od karty SIM

Karta SIM ma tę zaletę, że istnieje w sposób fizyczny i jest niezależna od dostępu do internetu. W dodatku ma niewielkie rozmiary i jest w stanie zawrzeć podstawowe dane kontaktowe, w postaci numerów telefonów z opisami. Kiedyś, przed ponad dekadą był to jedyny sposób, który gwarantował ciągłość dostępu do ważnych danych na telefonie. Dzisiaj, kiedy zatraciliśmy kompletnie zdolność zapamiętywania ciągu liczb, w dalszym ciągu może być użyteczna. Warto zadbać o ten backup.

Karty micro SD i kopiowanie na dysk przez kabel.

Jeśli część danych ze starego telefonu jest zapisana na karcie micro SD – to wyjęcie jej i przeniesienie do nowego telefonu wydaje się najłatwiejszym z rozwiązań. Jednak w rzeczywistości użyteczność tego sposobu jest dość wątpliwa. Po pierwsze dlatego, że większość dzisiejszych telefonów nie posiada slotu na kartę micro SD, po drugie – że samo przeniesienie karty nie spowoduje, że dane będą zintegrowane z nowym systemem operacyjnym. To samo dotyczy kopiowania danych na komputer poprzez kabel i ponownego wgrywania ich na nowy telefon. 

Podsumowując: zachowanie kontaktów na karcie SIM to absolutnie podstawowy sposób na ciągłość danych, natomiast zarówno micro SD, jak i zewnętrzny dysk przydadzą się przede wszystkim jako backup na potrzebne nam dane (takie jak na przykład zdjęcia) zebrane podczas użytkowania starego telefonu.

Przenoszenie danych z telefonu na telefon w chmurze

Najbardziej popularnym sposobem przenoszenia danych z telefonu na telefon jest dziś korzystanie z chmury. Przy telefonach z androidem – będzie to chmura na koncie google, natomiast przy telefonach z iOS – iCloud. Zanim przystąpisz do kopiowania danych, upewnij się, że jesteś przygotowany do tego procesu.

Sprawdź, czy:

 • Masz wystarczająco dużo miejsca w chmurze, aby skopiować wszystkie dane do przeniesienia.
 • Sprawdź, czy nowy telefon ma wystarczająco dużo miejsca, aby przyjąć dane ze starego telefonu.
 • Dysponujesz stabilnym i szybkim połączeniem internetowym, najlepiej siecią Wi-Fi. Przeniesienie danych przez łączność od operatora komórkowego może poważnie uszczuplić wykupiony przez użytkownika pakiet danych. Możesz też przygotować kabel.
 • Masz czas niezbędny do wykonania tej operacji.
 • Oba telefony są naładowane w stopniu gwarantującym ich dłuższą wzmożoną pracę.
 • Masz pod ręką hasła i loginy do kont w chmurze oraz PINy obu telefonów.

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś/-aś twierdząco, możesz przystąpić do samego przenoszenia danych. Oto instrukcje krok po kroku pozwalające przeprowadzić tę operację.  

Jak przenieść dane z telefonu na telefon android (Google)?

Przy nowym telefonie zacznij jego konfigurację zgodnie z procedurą opisaną w artykule: Jak skonfigurować telefon?.

Krok po kroku:

 1. Włącz nowy telefon,
 2. Zaloguj się do tego samego konta google co na starym telefonie.
 3. Wybierz opcję kopiowania aplikacji i danych ze starego urządzenia.
  • Jeśli masz kabel do połączenia urządzeń, wykonaj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby skopiować dane.
  • Jeśli nie masz kabla:
   • Kliknij Nie mam kabla?
   • Wejdź w Kopię zapasową z telefonu z Androidem.
   • Aby skopiować dane, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak przenieść dane z telefonu na telefon apple iphone (iOS)?

Przy nowym telefonie zacznij jego konfigurację zgodnie z procedurą opisaną w artykule: Jak skonfigurować

telefon?.

Krok po kroku:

 1. Włącz nowy telefon,
 2. Zaloguj się do tego samego konta google co na starym telefonie.
 3. Wybierz opcję kopiowania aplikacji i danych ze starego urządzenia.
  • Zalecane: jeśli do połączenia urządzeń używasz kabla, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skopiować dane.
  • Jeśli nie masz kabla:
   • Kliknij Nie mam kabla.
   • Wejdź w: Używam urządzenia iPhone.
   • Aby skopiować dane, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

W przypadku migracji danych pomiędzy dwoma iPhone’ami możesz skorzystać także z funkcji „Szybki start”. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa urządzenia i podążać za wskazówkami na ekranie. Średnia długość tego procesu to kilkanaście minut.

Jeśli jednak z jakichś względów nie chcesz kopiować wszystkich ustawień starego telefonu, a jedynie wybrane konfiguracje na przykład kontakty, możesz zrobić to, podążając za następującymi instrukcjami:

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?
(Synchronizacja kontaktów)

Jeśli masz kontakty na koncie google w starym telefonie, pojawią się one automatycznie zaraz po zalogowaniu do tego samego profilu na nowym urządzeniu. Możesz również skopiować je na kartę SIM i przenieść je wraz z nią na nowe urządzenie.

Zobacz również: Czyszczenie pamięci z niepotrzebnych śmieci i wirusów

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

promowane wpisy

Nie ma to jak wolność w mobajlu.

Zaciekawiła Cię oferta? Zostaw swój numer, a nasz sprzedawca skontaktuje się z Tobą niebawem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest P4 sp. z .o.o. z siedzibą w Warszawie (02-677), ul. Wynalazek 1 (dalej „P4”). Będziemy przetwarzać Twoje dane w celu nawiązania kontaktu telefonicznego.
Masz prawo zażądać dostępu do treści danych, które Cię dotyczą – poprawić je, zaktualizować, sprostować, przenieść, usunąć lub ograniczyć ich przetwarzanie. Możesz też wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.
Zawsze masz prawo do wycofania wyrażonej zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Twoich danych sprzed wycofania zgody.
Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje dane są prawidłowo przetwarzane przez P4, to możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie https://www.play.pl/oi.

pobieranie ...

phone name
z abonamentem Red Bull MOBILE SieMa
 • item
w abonamencie
 • item
X zł
X zł
jednorazowo
X zł

Widoczna wysokość abonamentów uwzględnia rabat 5 zł za wybór e-faktury i terminowe płatności oraz rabat 5 zł za zgody marketingowe i na profilowanie.

 
miesięcznie

szukaj: