Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Porady

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Średnio co dwa lata użytkownicy zmieniają telefon na nowszy. Są tacy, którzy podążając za technologicznymi trendami, robią to jeszcze częściej. Jak bez problemów przenieść dane z telefonu na telefon?

Telefony zmieniamy często, ale dane to nasz „majątek trwały”, który zostaje z nami na lata. Przede wszystkim chodzi o dane takie jak listy kontaktów, hasła i ustawienia profili, ale też zdjęcia, korespondencja, czy zawartość zbierana w aplikacjach. Jak wymieniać telefon, aby nie pozbyć się dziecka z kąpielą?

Miałem to na starym telefonie!

O tym jak cenne były dane, których nie udało ci się skopiować na nowy telefon, najczęściej dowiadujesz się w najmniej oczekiwanych momentach. Kiedy musisz nagle zadzwonić do kogoś, czyj numer został w starej komórce. Albo inna sytuacja: jesteś w lesie, który zawsze był twoim ulubionym poligonem treningowym. Chcesz zrobić przebieżkę do miejsca, które znasz z poprzednich treningów, ale zgubiłeś się i potrzebujesz waypointów… Gdzie są? Na starym telefonie!

Jak przenieść dane z telefonu na telefon – dostępne sposoby.

Sposobów na przenoszenie danych z telefonu jest kilka. Nie wszystkie są równie skuteczne, niektóre wydają się już mocno nieaktualne i – w związku z narastaniem ilości danych oraz skomplikowania procesu – pracochłonne i mało efektywne.

Sposób analogowy – czyli komórkowy oldschool 

Zacznijmy od karty SIM

Karta SIM ma tę zaletę, że istnieje w sposób fizyczny i jest niezależna od dostępu do internetu. W dodatku ma niewielkie rozmiary i jest w stanie zawrzeć podstawowe dane kontaktowe, w postaci numerów telefonów z opisami. Kiedyś, przed ponad dekadą był to jedyny sposób, który gwarantował ciągłość dostępu do ważnych danych na telefonie. Dzisiaj, kiedy zatraciliśmy kompletnie zdolność zapamiętywania ciągu liczb, w dalszym ciągu może być użyteczna. Warto zadbać o ten backup.

Karty micro SD i kopiowanie na dysk przez kabel.

Jeśli część danych ze starego telefonu jest zapisana na karcie micro SD – to wyjęcie jej i przeniesienie do nowego telefonu wydaje się najłatwiejszym z rozwiązań. Jednak w rzeczywistości użyteczność tego sposobu jest dość wątpliwa. Po pierwsze dlatego, że większość dzisiejszych telefonów nie posiada slotu na kartę micro SD, po drugie – że samo przeniesienie karty nie spowoduje, że dane będą zintegrowane z nowym systemem operacyjnym. To samo dotyczy kopiowania danych na komputer poprzez kabel i ponownego wgrywania ich na nowy telefon. 

Podsumowując: zachowanie kontaktów na karcie SIM to absolutnie podstawowy sposób na ciągłość danych, natomiast zarówno micro SD, jak i zewnętrzny dysk przydadzą się przede wszystkim jako backup na potrzebne nam dane (takie jak na przykład zdjęcia) zebrane podczas użytkowania starego telefonu.

Przenoszenie danych z telefonu na telefon w chmurze

Najbardziej popularnym sposobem przenoszenia danych z telefonu na telefon jest dziś korzystanie z chmury. Przy telefonach z androidem – będzie to chmura na koncie google, natomiast przy telefonach z iOS – iCloud. Zanim przystąpisz do kopiowania danych, upewnij się, że jesteś przygotowany do tego procesu.

Sprawdź, czy:

 • Masz wystarczająco dużo miejsca w chmurze, aby skopiować wszystkie dane do przeniesienia.
 • Sprawdź, czy nowy telefon ma wystarczająco dużo miejsca, aby przyjąć dane ze starego telefonu.
 • Dysponujesz stabilnym i szybkim połączeniem internetowym, najlepiej siecią Wi-Fi. Przeniesienie danych przez łączność od operatora komórkowego może poważnie uszczuplić wykupiony przez użytkownika pakiet danych. Możesz też przygotować kabel.
 • Masz czas niezbędny do wykonania tej operacji.
 • Oba telefony są naładowane w stopniu gwarantującym ich dłuższą wzmożoną pracę.
 • Masz pod ręką hasła i loginy do kont w chmurze oraz PINy obu telefonów.

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś/-aś twierdząco, możesz przystąpić do samego przenoszenia danych. Oto instrukcje krok po kroku pozwalające przeprowadzić tę operację.  

Jak przenieść dane z telefonu na telefon android (Google)?

Przy nowym telefonie zacznij jego konfigurację zgodnie z procedurą opisaną w artykule: Jak skonfigurować telefon?.

Krok po kroku:

 1. Włącz nowy telefon,
 2. Zaloguj się do tego samego konta google co na starym telefonie.
 3. Wybierz opcję kopiowania aplikacji i danych ze starego urządzenia.
  • Jeśli masz kabel do połączenia urządzeń, wykonaj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby skopiować dane.
  • Jeśli nie masz kabla:
   • Kliknij Nie mam kabla?
   • Wejdź w Kopię zapasową z telefonu z Androidem.
   • Aby skopiować dane, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak przenieść dane z telefonu na telefon apple iphone (iOS)?

Przy nowym telefonie zacznij jego konfigurację zgodnie z procedurą opisaną w artykule: Jak skonfigurować telefon?.

Krok po kroku:

 1. Włącz nowy telefon,
 2. Zaloguj się do tego samego konta google co na starym telefonie.
 3. Wybierz opcję kopiowania aplikacji i danych ze starego urządzenia.
  • Zalecane: jeśli do połączenia urządzeń używasz kabla, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skopiować dane.
  • Jeśli nie masz kabla:
   • Kliknij Nie mam kabla.
   • Wejdź w: Używam urządzenia iPhone.
   • Aby skopiować dane, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

W przypadku migracji danych pomiędzy dwoma iPhone’ami możesz skorzystać także z funkcji „Szybki start”. Wystarczy zbliżyć do siebie dwa urządzenia i podążać za wskazówkami na ekranie. Średnia długość tego procesu to kilkanaście minut.

Jeśli jednak z jakichś względów nie chcesz kopiować wszystkich ustawień starego telefonu, a jedynie wybrane konfiguracje na przykład kontakty, możesz zrobić to, podążając za następującymi instrukcjami:

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?
(Synchronizacja kontaktów)

Jeśli masz kontakty na koncie google w starym telefonie, pojawią się one automatycznie zaraz po zalogowaniu do tego samego profilu na nowym urządzeniu. Możesz również skopiować je na kartę SIM i przenieść je wraz z nią na nowe urządzenie.

Zobacz również: Czyszczenie pamięci z niepotrzebnych śmieci i wirusów

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.