Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Idealny telefon na co dzień?

Porady

Idealny telefon na co dzień?

Życie bez smartfona? Raczej już nierealne! Smartfony stały się po prostu nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy ich często przez wiele godzin w ciągu dnia, nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości ale i do przeglądania internetu, robienie zdjęć, grania w gry i korzystania z całej masy najróżniejszych aplikacji. Dlatego też tak ważny jest wybór idealnego telefonu do użytku codziennego. Wierz mi lub nie, ale może to okazać się być dość trudnym zadaniem. W tym artykule omówimy, jakie cechy powinien mieć idealny tzw. Smartfon na daily, aby spełnić nasze potrzeby – i co ważniejsze co powinien mieć żeby, nie denerowawać swojego użytkownika.

Idealny telefon na co dzień phone powinien mieć dobrą baterię

Długo żyjąca bateria to jedna z najważniejszych cech idealnego telefonu na codzień. Nie ma nic bardziej frustrującego niż komunikat o rozładowanym ogniwie w połowie dnia. Szczególnie jeśli nie nosimy ze sobą powerbanka i nie mamy dostępu do ładowarki. Dlatego też, warto wybrać telefon z baterią, która będzie w stanie wytrzymać minimum cały dzień przy normalnym użytkowaniu. Oczywiście to ile faktycznie wytrzyma smartfon na jednym ładowaniu zależeć też będzie od prondożerności jego podzespołów, jednak warto szukać takich modeli, które mają akumulatory o pojemności nie mniejszej niż 4,000mAh.

Codzienny telefon powinien mieć też szybkie ładowanie

Akumulator, akumulatorem, ale szybkie ładowanie też się przyda w naszym smartfonie na co dzień. Telefony z funkcją szybkiego ładowania pozwalają na ładowanie baterii w bardzo krótkim czasie. Dosłownie kilka minut wystarczy by uzupełnić energię telefonu! To szczególnie przydatne, gdy zorientujemy się, że mamy niewiele energii, a musimy za chwilę wychodzić. Szybkie ładowanie może zaoszczędzić nam sporo czasu i niejednokrotnie uratować skórę!  

Wyświetlacz w smartfonie na co dzień

Kolejną ważną cechą idealnego telefonu do użytku codziennego jest wysokiej jakości wyświetlacz, a dokładniej mówiąc jego typ i rozdzielczość. Telefony z wyświetlaczami OLED lub AMOLED oferują głębsze czernie i żywsze kolory, co daje bardziej realistyczny obraz. Wyświetlacze o rozdzielczości Full HD lub QHD oferują ostre, szczegółowe obrazy, co jest ważne, szczególnie podczas przeglądania internetu, grania w gry lub oglądania filmów i seriali. Sama wielkość ekranu nie powinna być zbyt duża, by telefon bez problemów mieścił się w kieszeni, jednak nie może też być zbyt mała tak by nie przeszkadzała w użytkowaniu – choć to parametr bardzo indywidualny.

Smartfon na co dzień powinien mieć też znośny aparat

W dzisiejszych czasach robienie zdjęć telefonem stało się bardzo popularne, więc warto wybrać telefon, który oferuje dobrą jakość zdjęć. Dobry aparat fotograficzny to więc kolejna ważna cecha idealnego telefonu, którego będziesz używać na codzień. Nie musi być on topowy, ale powinien być dobry! Bo aparatu coraz częściej używamy również do innych rzeczy, takich jak choćby gry, czy skanowanie dokumentów. Przydatna tu może okazać się wbudowana stabilizacja obrazu i możliwość robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Pamiętaj o pamięci!

Czy daily phone musi mieć możliwie największą pamięć? Niekoniecznie, ale warto zadbac o to by miał on chociaż 128GB. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdzie co chwila będzie trzeba usuwać zdjęcia, filmy, czy aplikacje. Dla osób, które robią faktycznie bardzo dużo zdjęć, filmów, lub potrzebują tony aplikacji, przydatna może okazać się też możliwość rozbudowy pamięci przy użyciu karty microSD. To prosty i relatywnie tani sposób na rozbudowanie pamięci do ilości jaka będzie potrzebna.

Telefon na co dzień nie może się zawieszać… Wydajność to klucz!

Zacięcia, niespodziewane resety, błędy czy choćby strata płynności działania może doprowadzać do pasji! Dlatego też tak ważne jest żeby wybrać wydajny telefon, który będzie działał płynnie i szybko, niezależnie od pogody, czy używanej aplikacji. Jednak co wpływa na wydajność? Wiele osób pewnie bez zastanowienia powie, że mocny procesor, czy też pamięc ram – i będą mieć rację! Jednak jest coś ważniejszego… Chodzi oczywiście o optymalizację systemu, lub też nakładki systemowej. Bo nawet najlepsze podzespoły mogą okazać się bezsilne, kiedy oprogramowanie będzie źle zrobione. Dlatego też tak dużo użytkowników decyduje się na urzązdenia z logiem nadgryzionego jabłka, czy (praktycznie niedostępną w polsce) serię Pixel od Googla. To właśnie te telefony uchodzą za dobrze zoptymalizowane, co gwarantuje szybkie i bezproblemowe działanie.

Telefon na codzień musi być również odporny

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Nie wszystkie jesteśmy w stanie przewidzieć. Wybierając idealny smartfon na co dizeń warto wybierać te, które posiadają certyfikat wodo i pyłoszczelnośći (np. IP68). Dlaczego? Bo kiedy spotka nas nieoczekiwany deszcz pośrodku niczego – będziemy mogli spokojnie zadzwonić po pomoc, lub chociaż taksówkę. Nie trzeba będzie też martwić się o przypadkowe zalanie, które po prostu się czasem zdarza.

Smartfon na co dzień mógłby również mieć…

Idealny codzienny telefon powinien mieć jeszcze kilka innych funkcji, które zwiększą jego użyteczność i wygodę użytkowania. Oto kilka z nich:

NFC – funkcja ta pozwala na bezprzewodową komunikację między urządzeniami, co jest szczególnie przydatne do płatności mobilnych.

GPS – pozwala korzystać z nawigacji i lokalizowanie urządzenia w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie przydatne w podróży.

Bluetooth – czyli bezprzewodowy standard, pozwalający na łączenie się z innymi urządzeniami, takimi jak głośniki, słuchawki czy samochodowe systemy audio.

Idealny smartfon na co dzień

Wybierając telefon do codzienego użytkowania nie musimy patrzeć na topowe modele. Warto jednak żeby pracował on długo na baterii i pozwalał na szybkie ładowanie. Bardzo ważne będzie oprogramowanie, które zapewni płynną pracę urządzenia. Miłymi dodatkami może okazać się dobry wyświetlacz i aparat. Oczywiśćie każdy ma nieco inne potrzeby, więc dobrze jest zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i potrzebami.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.