Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Telefon z dużym wyświetlaczem

Porady

Telefon z dużym wyświetlaczem

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, żeby twój nowy telefon był mniejszy od starego? No właśnie… Z roku na rok, telefony są coraz większe. Może więc czas, żeby pogodzić się z tym trendem i go polubić? Dzisiaj przyjrzymy się naprawdę dużym wyświetlaczem!

Co to znaczy duży wyświetlacz?

No właśnie! Co to w ogóle znaczy? Odpowiedź oczywiście brzmi jak zawsze: to zależy. Od tego który mamy rok. Kilka lat temu urządzenia o rozmiarach ekranu 7 i więcej cali były już uznawane za tablety. Jeszcze w latach 2000 wydawało się, że nowoczesność polega na… miniaturyzacji. Dziś smartfon 7-calowy nikogo już nie dziwi a ich rozmiary stale rosną. Zobaczmy, jakie są powody tego trendu gigantyzacji smartfonów.

Zalety smartfonów z dużym wyświetlaczem

Wiele osób przekreśla telefony z dużym wyświetlaczem. Twierdzą, że są zbyt nieporęczne. Kiedy jednak wezmą je do ręki i zaczną używać -mówią, że nie wyobrażają sobie już powrotu do mniejszych telefonów. Mają one zalety, których nigdy nie będzie miał mały telefon. Co przekonuje do dużych telefonów? 

Na dużym wyświetlaczu widać więcej

I kropka. Większy rozmiar oznacza, że można upchnąć w nim więcej pikseli. A więcej pikseli – to więcej informacji, większa precyzja obrazu. Oczywiście jakość ekranu zależy od wielu czynników, a wielkość i rozdzielczość to tylko dwa nich. Faktem jest jednak, że na dużym widać lepiej i więcej. Docenią ten fakt przede wszystkim osoby, które potrzebują precyzji w korzystaniu z multimediów.

Piękniejsze filmy i zdjęcia

Oglądnie filmów w podróży, to jeden z powodów dla których warto mieć duży ekran. Jeśli sam jesteś twórcą i sama / sam publikujesz zdjęcia lub wideo w sieci  szybko docenisz zalety dużego ekranu. Obróbka zdjęć lub filmów na ekranie poniżej 6 cali to masakra, granicząca z niemożliwością. W obsłudze aplikacji do zdjęć, a zwłaszcza montażu precyzja jest bardzo ważna. Nie da się tego zrobić na małym ekranie.

Większa efektywność w grach

Podobnie jest przypadku gier. Jeśli lubisz dużo grać – prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie życia z małym telefon. Telefon z dużym wyświetlaczem został stworzony dla graczy! Duży ekran powoduje, że nic ci nie umknie podczas rozrywki – w porę dostrzeżesz okazje lub zbliżającego się przeciwnika.

Wygodniejsza praca poza biurem

Jeśli potrzebujesz telefonu do pracy i często podróżujesz – duży wyświetlacz będzie niezastąpiony. Szybko przełkniesz fakt, że jest nieporęczny i docenisz wygodę pracy. Na telefonie z dużym wyświetlaczem łatwiej obsługiwać jest kilka aplikacji jednocześnie. Smartfony o bardzo dużych ekranach (jak Samsung Fold) możesz mieć otwartych kilka okien z mailami równocześnie i osiągnąć komfort pracy prawie jak na laptopie czy tablecie.

Multitasking, jak na komputerze

Jeśli jesteś osobą, która robi wiele rzeczy równocześnie – to duży wyświetlacz w telefonie jest właśnie dla ciebie. Naprawdę duże wyświetlacze pozwalają dzielić ekran na części i równocześnie pracować w kilu oknach, bez potrzeby przeklikiniwania się miedzy aplikacjami. Być może więc zamiast brać w podróż ciężki komputer, lub tablet wystarczy ci telefon z dużym wyświetlaczem?

Plus 10 do wizerunku

Oczywiście – duży telefon jest tez po prostu modny. Taki telefon zwraca na siebie uwagę. Jeśli zależy ci więc na przykuciu atencji – telefon z dużym wyświetlaczem na pewno w tym pomoże. Z pewnością pomocny będzie także telefon ze składanym ekranem. O innych technologicznych modach w telefonach przeczytasz w naszym artykule.

Duży wyświetlacz i większy telefon to lepsze części

Naturalną konsekwencja dużego wyświetlacza w telefonie jest większy rozmiar samego urządzenia. Co za tym idzie: możliwość użycia komponentów o lepszych parametrach. Przede wszystkim będzie to pojemniejsza bateria. Nie prawdą jest bowiem fakt, że telefony z dużym wyświetlaczem szybciej się rozładowują. Owszem, duży ekran zużywa więcej energii, ale duży akumulator spokojnie podoła i sprawi, ze telefon taki będzie pracował dłużej niż jego mniejszy odpowiednik.

Jakie marki produkują telefony z dużymi ekranami?

Jets to trend ogólnoświatowy – w wyścigu na wielkość wyświetlacza biorą udział praktycznie wszystkie marki liczące się na rynku. Od Sony, przez Samsunga, Nexusa, Huawei, Realme po Apple. Na wyróżnienie zasługują tu jednak składane telefony od Samsunga (typu Fold i Flip), który próbuje na nowo zdefiniować pojęcie wielkości w wyświetlaczu. 

Czy telefony z dużym wyświetlaczem mają wady?

Oczywiście. Ale nie ma ich za dużo. Główne wady dużych wyświetlaczy to:

  • Nie da się ich obsługiwać jedną ręką.
  • Są ciężkie i nie mieszczą się w kieszeni albo torebce.

Czy są to wady na tyle duże, aby oprzeć się pokusie dużego wyświetlacza? Każdy sam musi odpowiedzieć na to pytanie.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.