Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jakie aplikacje do obróbki wideo wybrać?

Porady

Jakie aplikacje do obróbki wideo wybrać?

Tworzysz filmy i chcesz je fajnie zmontować na swoim smartfonie, ale nie wiesz, którą aplikację do obróbki wideo wybrać? To nie jest łatwy wybór, bo przy tej ilości apek do montażu można się zgubić. Dziś sprawdzimy zarówno te płatne, jak i darmowe tak byś mógł najlepiej wybrać taką aplikację, która najlepiej Ci odpowiada.

Zabłyśnij na mediach społecznościowych i stwórz wartościową pamiątkę

YouTube, Instagram, Tiktok i cała reszta platform społecznościowych żyją filmikami! Jak się przebić w tłumie twórców? Między innymi przy pomocy dobrego i ciekawego montażu i obróbki wideo – nie tylko w tym podstawowym zakresie, który umożliwiają popularne portale społecznościowe.

Dobrze zmontowany film może być również świetną pamiątką, na przykład z wakacji. Kilkuminutowy teledysk z pewnością będzie ciekawszy niż rozrzucone pojedyncze pliki, które w końcu zaginą w czeluściach galerii.

Darmowa aplikacja do obróbki wideo o sporych możliwościach – CapCut

Jedną z najciekawszych pozycji na rynku aplikacji do obróbki wideo na smartfony jest CapCut. To w pełni darmowa apka dostępna na Androida i iOS. Czym wyróżnia się z tłumu i dlaczego pokochali ją użytkownicy? Jest bardzo prosta w obsłudze, ma sporo zaawansowanych opcji i zachowuje przejrzysty, przyjemny interfejs.

Ta aplikacja do obróbki wideo powstawała z myślą o platformach społecznościowych takich jak TikTok czy Instagram. Dlatego też prócz standardowych funkcji takich jak przycinanie, zwalnianie i przyspieszanie tempa, edycji i separacji dźwięku, czy dodawania przejść – CapCut ma sporą bazę filtrów, efektów, naklejek i napisów. Filmik możemy zapisać w pamięci telefonu, lub też od razu udostępnić go na wybranych mediach społecznościowych. Między innymi dzięki temu stała się tak popularna wśród TikTokerów, Instagramerów i innych ludzi tworzących kontent na social media.

Aplikacja do obróbki wideo nie musi być trudna – iMovie

Użytkownicy iPhone’ów z pewnością znają tę aplikację do obróbki wideo. Jest to apka zaprojektowana przez Apple, którą można znaleźć zarówno na smartfonach, tabletach, jak i komputerach od tego producenta. Jest darmowa i przeważnie już zainstalowana. Posiada podstawowe funkcje takie jak przycinanie i cięcie plików wideo, przyspieszanie i zwalnianie poszczególnych scen.

Dodatkowo pozwala ona oddzielić dźwięk od obrazu, co daje większe możliwości użycia muzyki. Aplikacja ta posiada swoją bibliotekę ze ścieżkami dźwiękowymi, efektami i muzyką. Dodatkowo w iMovie można dodać filtry kolorystyczne, czy przejścia oraz efekty i możliwość dodawania napisów. Całość jest niezwykle prosta i intuicyjna, nawet kompletny amator zmontuje tu ciekawy filmik!

Mobilna aplikacja do obróbki wideo z aspiracjami – KineMaster

Zdecydowanie bardziej rozbudowanym edytorem wideo od iMovie jest KineMaster. Oferuje on oczywiście wszystkie podstawowe funkcje, jak i oprogramowanie od Apple, jednak tej apce bliżej już do profesjonalnych programów do montażu. Posiada między innymi możliwość pracy na warstwach i układania filmów jeden pod drugim. Co ważne, to aplikacja pozwala na edycje klatka, po klatce. Można tu również dokonać korekty kolorystycznej, użyć LUT-ów, czy dodać efekty i przejścia 3D. Mimo tak zaawansowanych funkcji apka jest prosta w obsłudze, a interfejs intuicyjny.

Ogromną zaletą KineMastera jest to, że jego twórcy tworzyli ją z myślą o twórcach treści na social media i aplikacja pyta o format obrazu – czyli o to, czy robimy film pod YouTube, czy Instagrama. Ta aplikacja do obróbki wideo jest dostępna zarówno dla iOS, jak i Androida, jednak jest ona płatna (w bezpłatnej wersji program nakłada znak wodny). Miesiąc subskrypcji to niecałe 20zł. Za możliwości, które oferuje, jest to naprawdę uczciwa oferta.

Quick – czyli apka do montażu filmów od GoPro

Producent niesłychanie popularnych kamerek sportowych przygotował również aplikację do edycji wideo na smartfony. Przy jej pomocy możemy oczywiście edytować materiały nagrane kamerką GoPro, ale nie tylko! Program ten posiada podstawowe narzędzia do montażu (możemy tu również przeglądać materiał klatka po klatce), zwalniać i przyspieszać fragmenty nagrania, dodawać muzykę, tytuły, itd. To, co ją wyróżnia to funkcja „highlights”, gdzie można zaznaczać najciekawsze fragmenty w wideo, oraz funkcja automatycznego montażu, gdzie aplikacja sama wybierze najlepsze momenty i zmontuje je w zwarty teledysk.

Użytkownicy GoPro na pewno ucieszą się z możliwości zdalnego sterowania kamerką oraz z automatycznego importu nagrania z urządzenia. Bardzo ciekawą funkcją jest również możliwość wyrównywania obrazu względem horyzontu, co może być przydatne u osób zajmujących się nagraniami sportowymi. Niestety nie wszystkie funkcje są dostępne w darmowej wersji, ceny subskrypcji zaczynają się od około 10zł i zależą od wybranego pakietu.

Próba przeniesienia programu do edycji wideo z komputera na smartfona – Adobe Premiere Rush

Żadne tego typu zestawienie apek do montażu nie może się obejść bez choć jednego produktu od Adobe. Tak jest i tym razem! Choć nie wszyscy o tym wiedzą to, doskonale znany profesjonalnym filmowcom, Adobe Premiere ma swoją wersję również na urządzenia mobilne. Twórcy przyznają, że dążą do tego by Premiere Rush stał się kieszonkową wersją Premiere Pro, która będzie dostępna zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero zaczynających przygodę z filmowaniem.

Apka ta stawia na szybkość montażu. Jednak trzeba przyznać jej twórcom, że przenieśli sporo możliwości znanych z pecetowej wersji programu. Posiada nawet możliwość integracji z Adobe Claud!  Nie oznacza to jednak, że to aplikacja wyłącznie dla profesjonalistów. Jest całkiem logiczna i mogą się w niej odnaleźć również początkujący. Dużą zaletą jest to, że bezpośrednio z poziomu aplikacji można udostępniać wyedytowane nagrania.

Może też zainteresować Cię: Jakie programy do obróbki zdjęć wybrać?

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.