Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Smartfonowa moda

Porady

Smartfonowa moda

Pokaż mi swój telefon a powiem ci kim jesteś! Smartfonowe mody są wspaniałym sposobem na wyrażanie naszej indywidualności i niepowtarzalności. Dlatego tak chętnie z nich korzystamy! Jaka jest i o czym mówi smartofonowa moda?

Moda pozwala nam na wyrażenie tego kim jesteśmy, albo tego, kim chcielibyśmy być, jak na siebie patrzymy, do jakiej grupy chcielibyśmy być zaklasyfikowani. Upraszczając: sportowe buty są oznaką naszego luźnego stylu bycia, młodości elastyczności. Garnitur z kolei – przynajmniej z założenia – oznacza wyższy status społeczny, a także pieniądze. Z ubraniem jednak jest łatwo – możemy zmieniać je codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Z telefonem jest trudniej. 

Telefon jest raczej jak nasza fryzura – codziennie nam towarzyszy, a większość ludzi wymienia go średnio co dwa lata. Mimo to – on także podlega zmianom i może ulegać rozmaitym smartfonowym modom. 

W tym artykule nie będzie o technologiach (no może trochę też…). Będzie głównie o zewnętrznych cechach smartfona – bo moda to przecież to, co widzimy na zewnątrz. Część z uwag zawartych w tym artykule to jedynie próba uchwycenia stereotypów – nie bierzcie ich za bardzo do siebie! A więc smartofnową modę – czas zacząć!

Czy wybór marki, system operacyjnego i modelu telefonu świadczy o człowieku?

Tak, wybór telefonu może świadczyć o naszych preferencjach i wartościach. Wybierając smartfon, często kierujemy się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także estetyką i prestiżem związanym z daną marką. Marki takie jak Apple, Samsung czy Google mają swoje unikalne style i filozofie projektowe, które przyciągają określonych konsumentów. 

Smartfonowa moda na iOS – dla kreatywnych

Osoba wybierająca flagowy model smartfona z systemem iOS, czyli iPhone, może być postrzegana jako osoba ceniąca sobie ekskluzywność, innowacje technologiczne oraz wysoką jakość wykonania. Moda na smartfona Apple bardzo często kojarzona jest z osobami z branży kreatywnej. Są to z reguły artyści, pracownicy reklamy i mediów. Dużo rzadziej widzimy tu na przykład pracownika budowy – także ze względu na ich cenę. 

Smartfonowa moda na Androida – dla normalsów? 

Czy zatem telefon z androidem będzie postrzegany jako osoba przeciętna? Niekoniecznie! Wielu użytkowników telefonów z systemem Android uzasadnia swój wybór względami praktycznymi. Często miłośnicy Androida postrzegani są jako osoby otwarte na różnorodność i bardziej dostosowujący się do swoich potrzeb. Zwłaszcza miłośnicy czystego systemu Android, spotykanego w telefonach marki Google Pixel – to osoby ceniące minimalizm, prostotę, ale także wartości demokratyczne stojące za ideą open source. 

Smartfonowa moda dla twardzieli?

Model telefonu może także odzwierciedlać nasze potrzeby – osoba, która prowadzi działalność w outdoorze w różnych niesprzyjających warunkach, pracuje na linach albo na budowie, uprawia sporty ekstremalne może potrzebować bardziej wytrzymałych urządzeń. Wydaje się, że smartfony typu „hammer,” albo „caterpillar” lepiej wyrażają męskiego ducha, niż składane smartfony, pasujące do damskiej torebki.

Jakie smartfonowe mody panują w świecie designu?

Tu akurat jest podobnie jak z ubraniami. Niektóre smartfony prezentują minimalistyczne, proste linie, podkreślające prostotę i funkcjonalność. Pasują do osób ceniących elegancję. Inne koncentrują się na kolorach i wyrazistych wzorach, pozwalając użytkownikom wyrazić swoją kreatywność. Coraz popularniejsze stają się także telefony z wyświetlaczami zakrzywionymi na krawędziach, co nadaje im futurystyczny wygląd. Ważne jest, aby design telefonu odzwierciedlał nasz gust i styl życia.

Jak ludzie ozdabiają swoje telefony?

Nasze mody zmieniają się szybciej niż brandy wypuszczają nowe telefony. Nie każdy może i chce pozwolić sobie na zmianę urządzenia co kilka miesięcy. Oczywiście możemy zmienić tapetę na wyświetlaczu, ale tego przecież niesobaczy nikt poza nami. Jeżeli chcemy nadać naszej ekspresji bardziej wyraźny charakter, z pomocą przychodzą rozmaite akcesoria i ozdoby. W jaki sposób wyrazić swoją indywidualność ozdabiając telefon?

Smartfonowa mody na codzień – etui, zbroja, naklejka, łańcuszek 

Etui na telefon to doskonały i najczęściej stosowany sposób, aby wyrazić swoją osobowość i styl. Dostępne są niemal w każdym supermarkecie – w różnorodnych wzorach, kolorach i materiałach. Każdy z łatwością znajdzie coś, co pasuje do jego gustu. Jeśli kochasz pieski możesz wybrać etui z pieskiem (nawet swoim!), miłośnicy filmów, komiksów, popkultury, technologii każdy może poprzez design zaprezentować swoje hobby. Dodatkowo, etui może także pełnić funkcję ochronną, chroniąc telefon przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Faceci z reguły wybierają ochronne pancerne etui z motywem militarystycznym. Z kolei starsi praktycznie mężczyźni lubią korzystać ze skórzanego etui przypiętego do paska spodni (z obowiązkową koszulą wpuszczoną do spodni). Smartfonowa moda z pewnością daje jednak więcej możliwości kobietom.

Smartfonowa moda na biżuterię

Biżuteria na telefon to coraz popularniejszy sposób personalizacji. Może to być wisiorek, breloczek lub inne ozdoby, które przytwierdza się do obudowy telefonu. Oferuje je już coraz więcej sklepów, butików a nawet jubilerów. Osoby wybierające takie akcesoria często chcą podkreślić swój styl lub zainteresowania. Na przykład miłośnicy zwierząt mogą nosić breloczek z wizerunkiem swojego pupila, a osoby romantyczne mogą wybrać serduszko lub różę. Istnieje też dość spory wybór naprawdę drogiej i wyszukanej biżuterii. Jeśli więc chodzi o tę dziedzinę mody na smartfony – „sky is the limit”! 

Smartfonowa moda na sockety

Sockety ostatni krzyk smartfonowej mody! Są to małe uchwyty, które można przyczepić do tyłu telefonu. Służą one głównie jako podstawki lub uchwyty do trzymania telefonu. Są praktyczne, ponieważ ułatwiają korzystanie z telefonu, zwłaszcza podczas oglądania filmów czy robienia selfie. Podobnie jak w przypadku etui istnieje wiele różnych wzorów i kształtów, które pozwalają na personalizację i wyrażenie swoich zainteresowań lub osobowości.
Możesz też przeczytać: „Akcesoria samochodowe do smartfona”.

Smartfonowa moda, która denerwuje

Spośród rozmaitych smarcfonowych mód jest jedna, która doprowadza wiele osób do szewskiej  pasji. Chodzi nie tyle o design czy wygląd a o samo zachowanie: rozmawianie przez telefon za pomocą głośnika w miejscach publicznych. Jak to wygląda? Użytkownik smartfona trzyma swój telefon poziomo z mikrofonem przy ustach (wygląda to tak, jakby jadł zapiekankę albo gofra). Naturalnie wszyscy w otoczeniu słyszą najdrobniejsze szczegóły rozmowy. Trudno w tej nodze wykryć jakąś prawidłowość – dotyka ona w równym stopniu młodych, starych, kobiety i mężczyzn. I bywa doprawdy irytująca! 

Podsumowując, telefon komórkowy to nie tylko narzędzie komunikacji, ale także wyraz naszej osobowości i stylu życia. Wybór marki, modelu, designu, a nawet akcesoriów mówi wiele o naszych preferencjach i wartościach. Dlatego warto zastanowić się nad tym, co chcemy przekazać poprzez nasz telefon i jak możemy go spersonalizować, aby lepiej odzwierciedlał naszą tożsamość.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.