Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Ładowanie telefonu bez kabla i ładowarki?

Porady

Ładowanie telefonu bez kabla i ładowarki?

Kiedy zdarzyło ci się ostatnio zapomnieć ze sobą telefonu? Prawdopobnie dawno. O telefonie pamiętamy niemal zawsze. Dużo częściej zapominamy o ładowaniu. Dzisiaj roz ładowanie telefonu w ciąg dnia to standard, nawet jeśli wychodzisz z domy z pełną baterią. Jak go naładować bez kabla i ładowarki?

Rozładowanie telefonu boli…

Rozładowanie telefonu w kluczowych momentach może naprawdę zaboleć! Używamy go tak często, że właściwie nie ma sytuacji, kiedy go nie potrzebujemy. Jego brak może spowodować poważne kłopoty. 

  • Umawiasz się z kimś na mieście i musisz ustalić, gdzie się spotkacie? Dzisiaj, bez messengera, whatsappa lub innego komunikatora nie da rady!
  • Jesteś na wycieczce i używasz aplikacji z mapą aby móc wrócić do bazy. Bez nawigacji jesteś zgubiony!
  • Pojechałaś na zakupy, spędziłeś godziny na wyborze produktów. Nie bierzesz ze sobą portfela, bo przecież za wszystko płacisz już telefonem. Ale kiedy chcesz zapłacić zbliżeniowo, Twój telefon się rozładowuje!

Dzisiaj, brak kabla czy tradycyjnej ładowarki może być poważnym problemem. Na szczęście istnieją różne sposoby na naładowanie urządzenia nawet w sytuacjach, gdy brakuje nam standardowego wyposażenia. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych rozwiązań.

Jak naładować telefon bez ładowarki?

Gdy nie mamy pod ręką ani kabla, ani ładowarki, możemy skorzystać z alternatywnych miejsc do ładowania. Dużo zależy od tego, w jakim miejscu zostaliśmy bez prądu. Jeśli jest to miasto – dużo łatwiej znaleźć rozwiązanie. 

Ładowanie telefonu w miejscach publicznych

W wielu galeriach handlowych, centrach biznesowych czy na przystankach autobusowych można znaleźć publiczne ładowarki, które działają za darmo. Ostatnio ładowarki są nawet w autobusach czy tramwajach, tak samo jest w pociągach. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w czasie podróży lub długiego pobytu poza domem. 
Jeśli nie ma publicznych ładowarek, zawsze możemy też poprosić kogoś o pomoc – w miejscach takich jak kawiarnie czy sklepy – z pewnością ktoś z obsługi użyczy nam na chwilę swojego kabla z ładowarką. Warto zapytać!

Ładowanie telefonu bezprzewodowo

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest ładowanie telefonu bezprzewodowo. Ten sposób może przydać się, kiedy nie masz ze sobą kabla, lub wejście na kabel jest zepsute i nie ląduje twojego telefonu. Do ładowania bezprzewodowo wystarczy specjalna podkładka lub stacja dokująca, która przesyła energię do naszego urządzenia poprzez indukcję elektromagnetyczną. Wiele miejsc publicznych, takich jak kawiarnie, restauracje czy lotniska, oferuje już takie możliwości ładowania. Wówczas nawet brak kabla nie stanowi problemu. Oczywiście – nasz telefon musi tez spełniać tę funkcję. 

Ładowanie z powerbanku

Wiele osób nie rusza się z domu bez dodatkowego powerbanku. Jeśli Twój telefon ma słabą baterię i zdarza się, że zostajesz bez prądu – warto rozważyć tę opcję. Ten sposób sprawdza się szczególnie wówczas, jeśli nie chcesz, lub zwyczajnie nie stać Cię teraz na wymianę telefonu lub baterii. Dodatkowy powerbank w plecaku to świetny sposób na spokój w głowie i bezpieczeństwo energetyczne. Pamiętaj jednak o tym, aby móc podłączyć do niego swój telefon – a zatem dodatkowym kablu. Dzisiaj wiele powerbanków ma wbudowane kable z odpowiednimi końcówkami. Oprócz tego, super rozwiązaniem będzie też użycie powerbenka z opcją ładowania indukcyjnego, co w ogóle zwalnia nas z konieczności pamiętania o jakichkolwiek kablach.

Jak naładować telefon drugim telefonem?

Niewiele osób wie, że telefon ładować możemy nie tylko powerbankiem. Można wykorzystać do tego celu inne urządzania, które są do tego przystosowane. Na przykład… drugi telefon! Niektóre smartfony posiadają funkcję udostępniania energii, (inaczej nazywana „dzielenie się energią”, „ładownie zwrotne”, lub „PowerShare”). Dzięki niej można naładować inne urządzenia za pomocą baterii telefonu. Wystarczy aktywować tę opcję w ustawieniach telefonu i podłączyć urządzenia kablem USB lub wykorzystać technologię bezprzewodowego ładowania (w nowszych modelach). Telefony, które mogą pochwalić się taką funkcją to z reguły urządzenia o większej baterii, o pojemności co najmniej 5 tys. mAh.

Warto sprawdzić, czy nasz telefon ma tę funkcję i jakie są jej ograniczenia. W przypadku, gdy bateria naszego telefonu padnie – zawsze można zapytać o te funkcję znajomych.

Jak naładować telefon z innego urządzenia, bez ładowarki?

Funkcja „dzielenia się energią” bywa dostępna także w innych urządzeniach – takich jak baterie do drona lub aparatu, lub akumulatory do czołówki. Warto sprawdzić, czy masz takie urządzenia i w razie awarii móc skorzystać z ich pomocy. 

Kiedy posiadamy jedynie kabel USB, a brakuje nam zasilacza, nadal mamy kilka możliwości. Możemy skorzystać z portu USB w komputerze lub laptopie, co jest szczególnie wygodne w biurze lub podczas podróży służbowej. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z ładowarki samochodowej, którą podłączymy do gniazdka zapalniczki. To praktyczne rozwiązanie szczególnie w podróży samochodem.

W dzisiejszych czasach brak kabla czy tradycyjnej ładowarki nie musi oznaczać braku możliwości naładowania telefonu. Dzięki alternatywnym metodom i coraz bardziej dostępnym technologiom, możemy łatwo utrzymać nasze urządzenia zasilane nawet w najmniej oczekiwanych sytuacjach.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.