Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Najlepsze aplikacje do nauki języka obcego na telefon

Porady

Najlepsze aplikacje do nauki języka obcego na telefon

Chcesz szybciej uczyć się języków? Zobacz, jak za pomocą kilku trików dobrze dobranych aplikacji do nauki języka obcego Twój telefon zmieni się w nauczyciela, którego uwielbiasz.

Nie trzeba pisać jak bardzo przydaje się dziś znajomość języków obcych. To absolutne „must have” – bez nich nie możliwy jest rozwój w żadnej dziedzinie. Nawet śledzenie zajawek takich jak sporty ekstremalne, freeride, gaming, kolarstwo – wymaga znajomości języka angielskiego – jeżli tylko zależy ci na wejście na światowy poziom. Niezależnie od tego jakiego języka potrzebujesz oraz na jakim jesteś aktualnie poziomie – ciągły rozwój w tym zakresie to pewnik. Teraz możesz do tego zaprząc swój telefon.

Aplikacje do nauki języka wspierają szybką naukę

Oczywiście nic nie zastąpi osobistej motywacji do nauki, jeśli jednak jej nie brakuje, to dzisiaj technologia mobilna jest w stanie przyśpieszyć rozwój nauki języka obcego do prędkości nadświetlnej. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie edukacyjne aplikacje mobilne pełnymi garściami czerpią z rozwoju technologii AI. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej innowacyjnym i skutecznym aplikacjom, które pomagają w opanowaniu języka obcego.

Duolingo – będę grał w grę!

A przy okazji… nauczę się języka! Tak właśnie działa jedna z najbardziej popularnych i skutecznych aplikacji do nauki języków – Duolingo. To narzędzie, które łączy edukację z grą, sprawiając, że nauka staje się przyjemnością. Aplikacja oferuje lekcje obejmujące mówienie, pisanie oraz rozumienie ze słuchu. Zestaw dodatkowych zachęt do nauki, takich jak zbieranie odznak, premiowanie codziennej nauki, elementy rywalizacji o miejsce w swojej lidze – powodują, że bardzo łatwo jest zamienić przykry obowiązek nauki na przyjemną codzienną rutynę. Duolingo jest dostępne za darmo, co czyni ją idealnym wyborem dla każdego, kto chce rozwijać umiejętności językowe bez dodatkowych kosztów.

Babbel – Indywidualne podejście

Babbel to kolejna znakomita propozycja dla osób poszukujących aplikacji do nauki języka obcego. Jednym z głównych atutów Babbel jest indywidualne podejście do nauki. Aplikacja dostosowuje się do poziomu bieżącej wiedzy użytkownika, oferując spersonalizowane lekcje. Mówienie i pisanie są tutaj kluczowymi elementami, co pozwala rozwijać zarówno umiejętności konwersacyjne, jak i gramatyczne.

Busuu – aplikacja do nauki języka dla zaawansowanych

Busuu to program, który sprawdzi się świetnie na wyższych poziomach językowych. Aplikacja posiada to, czego wielu osobom brakuje w Duolingo – rozbudowanych zadań opartych na realnym języku, na poziomie B1 i wyższym. Co więcej – Busuu stawia na rozbudowane relacje między użytkowników – angażując ich w sprawdzanie siebie nawzajem i poprawianie własnych błędów. Jako natywny użytkownik polskiego z pewnością będziesz doskonałym mentorem dla osoby, która się go uczy. Z kolei ktoś inny – na przykład z Ameryki lub Hiszpanii – w zamian chętnie poprawi Twoje wypowiedzi.

Memrise – Nauka z Memami

Memrise to innowacyjna aplikacja, która bazuje na technice powtarzania z użyciem memów. Działa to na zasadzie skojarzeń i powtarzania informacji w humorystyczny sposób, co ułatwia zapamiętywanie słów i zwrotów. Aplikacja skupia się zarówno na mówieniu, jak i słuchaniu, umożliwiając naukę poprzez interakcję z różnymi rodzajami treści. Niestety, w wersji darmowej – podobnie jak duolingo – aplikacja zaczyna od bardzo niskiego poziomu. Jeśli więc potrzebujesz czegoś nieco bardziej skomplikowanego rozważ następny program:

Preply – Uber dla uczących się języków obcych?

Jeśli zależy ci na nauce w bardziej tradycyjny sposób – ale jednak z użyciem telefonu – z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na Preply. Ta aplikacja do nauki języka na telefon łączy zalety programów oferujących ćwiczenia do samodzielnej pracy – takich jak Bussu, Duolingo czy Memrize – z tradycyjnym spotkaniem z lektorem. Znajdziesz w niej lektorów z całego świata, posługujących się co najmniej kilkudziesięcioma językami. Aplikacja – podobnie jak Uber, łączy osoby o poszukiwanych kompetencjach językowych z tymi, którzy tych kompetencji szukają. Znajdziesz tam nauczycieli o różnym doświadczeniu, od wykładowców akademickich, po chcących konwersować lokalsów z dalekich krajów Ameryki Południowej. Ceny zaczynają się nawet od kilkunastu złotych za lekcję!

Anki – aplikacje do robienia fiszek ze słówkami

Nie ma nauki języka bez nauki słówek. A do słówek od lat wiadomo – że najlepsze są fiszki. Większość aplikacji do nauki języka na telefon oferuje jakieś podstawowe zestawy wyrazów, związane ze sobą tematycznie. Ich założenie jest proste – aplikacja daje możliwość powtarzania słówek i segregowania ich od trudnych, do łatwych, aż do momentu, kiedy będą dla ciebie tak łatwe, że nie ma sensu ich powtarzać. W dodatku aplikacje z fiszkami same proponują jakiś okres (pauzę) w nauce – aby słowa mogły „uleżeć się” w głowie.

Wiele osób zauważa podstawową wadę takiego systemu – po jakimś czasie powtarzanie przypadkowych słów zwyczajnie może się znudzić. Ludzie najlepiej uczą się słów w związku z jakimś kontekstem. Idealnie byłoby móc stworzyć własny zestaw przydatny podczas czytania jakiegoś artykułu lub oglądania filmu. I taką opcję ma właśnie aplikacja Anki! Dzięki niej można połączyć naukę z przyjemnością i zdobywaniem wiedzy.

Jak zautomatyzować naukę słówek?

Załóżmy, że czytasz świetny artykuł po angielsku (lub w innym języku). Brakuje ci kilku słówek, więc sprawdzasz je gdzieś w słowniku i czytasz dalej. Oczywiście to zajmuje czas. Po jakimś czasie już do nich nie zajrzysz i zwyczajnie zapomnisz. Jednak dzięki zestawieniu aplikacji Anki i translatora możesz zautomatyzować cały proces tak, aby słówka zostały w twojej głowie na zawsze.

Zatrudnij Google translatora do nauki języka!

Kiedy podczas lektury trafiasz na obce słowo sprawdzić jego znaczenie w aplikacji Google Translator na telefon. Niewiele osób wie, że wybrane znaczenie można dodać do ulubionych słów. Można tez przeglądać historię wyszukiwań. Potem słowa te łatwo jest wyciągnąć i przekopiować przenieść do innej aplikacji do tworzenia fiszek – na przykład Anki. W ten sposób stworzysz zestaw fiszek do nauki w konkretnym celu, a słowa zostaną z tobą znacznie dłużej!

W dzisiejszym dynamicznym świecie, korzystanie z aplikacji mobilnych do nauki języków jest nie tylko skutecznym, ale również wygodnym rozwiązaniem. Duolingo, Babbel, Busuu, Memrise i Preply, Anki to jedne z najlepszych dostępnych opcji, oferujące różnorodne metody nauki, skupiające się na mówieniu, pisaniu i interakcji z native speakerami. Co istotne, wiele z tych aplikacji jest dostępnych za darmo, co sprawia, że nauka języka obcego staje się jeszcze bardziej dostępna dla wszystkich chętnych. Wybierz aplikację, która najlepiej odpowiada twoim potrzebom i rozpocznij fascynującą podróż w kierunku opanowania nowego języka.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.