Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak płacić niższe rachunki za telefon? 

Porady

Jak płacić niższe rachunki za telefon? 

Kto nigdy nie zadawał sobie tego pytania? Odpowiedzi jest tyle, ilu… operatorów na rynku! W tym tekście postaramy się obiektywnie spojrzeć na kwestię: Jak płacić niższe rachunki za telefon?

Co jakiś czas zdarza się, że ktoś zadaje w towarzystwie niezręczne pytanie: A wy ile płacicie za telefon? Ktoś podaje kwotę, ktoś inny wymienia listę dodatków do abonamentu.. Patrzysz na swój wyciąg z banku i łapiesz się za głowę. Na co idą te pieniądze? Bez paniki! Większość promocji i dodatków za 1 zł. zazwyczaj obowiązuje przez krótki, ściśle określony czas. Istnieją na szczęście realne sposoby na obniżenie rachunków do minimum. Jak to zrobić?

Oferta dopasowana do użytkownika 

Przede wszystkim sztuka wcale nie polega na jak najniższym obniżeniu rachunków. Sztuka jest dopasowanie ich do swoich potrzeb. Oczywiste jest bowiem, że osoba wykorzystująca w pracy 60GB internetu miesięcznie musi mieć większy rachunek, niż tak, która zużywa zaledwie 10GB. Kluczem do obniżenia opłat jest więc dopasowanie pakietu i rodzaju oferty do własnych potrzeb.

Telefon na kartę, abonament, czy może subskrypcja?

Podstawową kwestią jest wybór oferty, która będzie najlepsza nie tylko do naszych potrzeb, ale i możliwości finansowych i sposobu pracy, źródeł dochodów. Osoby o stałych dochodach oraz najwiekszych potrzebach (telefon, internet, telewizja) wybierają najczęściej abonament, jednak bynajmniej nie jest to najtańsza opcja. Osoby ceniące wolność i elastyczność chętnie sięgają po telefon na kartę. Ciekawą opcją wydaje się subskrypcja, dająca możliwość ograniczania i kontrolowania wydatków na telefon oraz pozwalająca rozszerzyć usługę telefoniczną o ciekawe dodatki. Szerzej różnicach pomiędzy abonamentem, kartą i subskrypcją pisaliśmy już w tym artykule.

Nie przesadzaj z ilością usług!

Kardynalnym błędem każdego, kto płaci za wysokie rachunki jest nadmierna ilość dodatków do abonamentu. Operatorzy lubią kusić nas atrakcyjnymi dodatkami za 1 zł. 

  • Serwisy streamingowe za złotówkę? – Proszę bardzo! 
  • Dodatkowe Gigabajty internetu w korzystnej cenie? – Jasne, że chcę! 
  • A może super ochrona telefonu? – No pewnie (choć nawet nie sprawdzę na czym ona polega)! 

Po miesiącu, może trzech promocja wygasa i nasze dodatki osiągają cenę rynkową. A my dziwimy się, dlaczego tak dużo płacimy.

Zweryfikuj swój pakiet usług.

Na szczęście pozbycie się niechcianych usług jest dziecinne proste. Większość operatorów udostępnia wgląd w aktualnie aktywne usługi w aplikacjach telefonicznych. Wystarczy przejrzeć listę tego za co płacimy i odhaczyć niepotrzebne opłaty. W niektórych przypadkach jednak konieczne będzie połączenie z infolinią.

Zniżki uzależnione od zgód promocyjnych i terminowych wpłat. 

Kolejnym trickiem jest uzależnienie zniżek od terminowych wpłat i zgód marketingowych. Wielu operatorów oferuje niższy abonament pod dodatkowymi warunkami – najczęściej są to: wyrażenie zgody na użycie danych w celach promocyjnych, oraz terminowe wpłaty. Oszczędności jakie możesz dzięki temu zyskać wynoszą przeciętnie około 10 zł w skali miesiąca. O ile pierwsza część jest łatwa do załatwienia przez jednorazowo udzieloną zgodę, o tyle o terminowych wpłatach trzeba pamietać z miesiąca na miesiąc. Z pomocą przychodzi możliwość „polecenia zapłaty”, które pobiera automatycznie należność z naszego konta – zawsze w terminie. 

Dodatkowe opłaty za telefon

Niemałą częścią comiesięcznych rachunków za telefon stanowią raty za telefon lub inne urządzenia zakupione w abonamencie. Warto pochylić się nad tymi obciążeniami. Zazwyczaj po zsumowaniu wszystkich rat z okresu abonamentu 92 lub 3 lata) okazuje się, że nasz telefon kosztuje o kilkaset złotych więcej niż gdybyśmy kupili go samodzielnie poza operatorem. Nawet przy zakupie na raty. Rezygnując z dodatkowych opłat za telefon możemy cieszyć się dużo niższymi rachunkami za telefon. 

Warto więc zastanowić się, czy potrzebujemy kupić telefon akurat u operatora.

A może subskrypcja?

Zastanawiając się nad tym, jak płacić niższe rachunki za telefon, warto rozważyć najnowszą opcję, jaką jest subskrypcja Red Bull MOBILE

Subskrypcja łączy zalety abonamentu i karty telefonicznej, pozwalając równocześnie na dostęp do dodatkowych limitowanych ofert w postaci cotygodniowych dropów.

Brak dodatkowych usług i opłat 

Red Bull MOBILE działa na zasadach, które z pewnością znasz już z subskrypcji, jakie masz w swoim telefonie (chociażby na serwisy streamingiowe, aplikacje, itp.). Najważniejsza jest w tej ofercie prosto i brak zobowiązań. Za jedyne 40 zł miesięcznie zyskujesz nielimitowany dostęp do usług telefonicznych. Nie musisz martwić się o niespodziewane dodatkowe opłaty, wynikające z przekroczenia limitu, czy spóźnienia z płatnością. Dodatkowo zyskujesz dostęp do dropów: limitowanych ofert ze Świata Red Bulla, wspaniałych wydarzeń, oraz konwentu, który Cię kręci.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.