Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Najlepsze akcesoria do telefonu dla instagramera.

Porady

Najlepsze akcesoria do telefonu dla instagramera.

Chcesz się wyróżnić na tle innych instagramerów? Sam telefon i kreatywność niestety nie zawsze wystarczają. Przyda Ci się kilka akcesoriów do telefonu specjalnie dobranych dla instagramera. Dzięki  nim będziesz w stanie znacznie polepszyć jakość swoich filmów i zdjęć! I nie musisz wydawać na nie fortuny!

1. Akcesoria do telefonu dla instagramera: Statyw z selfiestickiem
Must have każdego instagramera.

Selfie, ale też i prowadzenie relacji, jest nieodzownym elementem instagrama. Pokazywanie się skraca dystans z followersami i pozwala na lepszą interakcję. Oczywiście na początku najlepszym narzędziem do selfie jest po prostu ręka, jednak ma ona ograniczony zasięg, a same zdjęcia czy nagrania mogą stać się zbyt monotonne i nudne dla odbiorców. Czasem też, żeby coś lepiej pokazać przydadzą się dwie wolne ręce… i dlatego statyw z funkcją selfiesticka to akcesorium dla instagramera, które każdy powinien mieć.

Jak wybrać smartfon dla instagramera?

Oczywiście można kupić osobno statyw, osobno stick, ale nie ma to większego sensu, szczególnie jeśli oba te gadżety można zmieścić w jednym. Może nie będzie on tak długi jak zwykły kijek, ale z pewnością wystarczy do wielu kreatywnych ujęć i da większą swobodę tworzenia. Nie dość, że pozwoli na zmianę perspektywy, pokazując wszystkiego szerzej, to może również odblokować Ci rękę.

Na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do telefonu? Przede wszystkim nie warto kupować najtańszych, plastikowych modeli. Jasne, cena jest kusząca, jednak nie gwarantuje bezpieczeństwa naszego cennego smartfona. Na rynku bez problemów można znaleźć dobre, solidne i trwałe statywy ze selfiestickiem, które wytrzymają co najmniej kilka lat użytkowania. Dobrze byłoby również, żeby posiadał on przyciski do rozpoczynania nagrywania i robienia zdjęć – najlepiej żeby były na bluetooth, a nie kabel z końcówką jack, który coraz rzadziej pojawia się w smartfonach. Niby drobna rzecz, a bardzo ułatwia pracę. Ta inwestycja się na pewno zwróci!

2. Akceasoria do telefonu dla instagramera: mikrofon.
Niech Cię usłyszą!

Chcesz coś powiedzieć światu? To zadbaj o to, żebyś został usłyszany! Mimo że mikrofony w telefonach są coraz lepsze, to w przypadku nagrywania np. w mieście szum, czy wiatr mogą skutecznie zepsuć efekt. Dlatego dobrze jest mieć mikrofon, który będzie bliżej ust. Czy to akcesorium dla instagramera, które zrujnuje Twój budżet? Nie! Możesz do tego wykorzystać swoje słuchawki! Mogą być one być zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe – byle tylko miały wbudowany mikrofon. Jeśli dodatkowo są wyposażone w systemy redukcji szumów, to jakość dźwięku powinna być perfekcyjna, nawet na zatłoczonych ulicach! Efekt z nich będzie nieporównywalnie lepszy niż w przypadku nagrywania dźwięku bezpośrednio z telefonu.

3. Akcesoria do telefonu dla instagramera: Oświetlenie
Jak Cię widzą, tak Cię followują!

Nagrywając lub fotografując w domu, czy też nawet studiu, warto zadbać o dobre oświetlenie. Pomoże ono stworzyć niepowtarzalny klimat oraz poprawi jakość materiałów. Fani na pewno to docenią. Jak dobrać to idealne światło na instagrama? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi, bo wszystko zależeć będzie od Twoich potrzeb.

Światło do telefonu – rodzaje akcesoriów

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych rozwiązań, od małych lampek LED montowanych bezpośrednio na telefonie, przez miecze świetlne, czy panele ledowe, aż po duże profesjonalne lampy filmowe. Jeśli lubisz być w ruchu i tworzysz kontent na instagram dosłownie wszędzie, to najlepiej będzie się skupić na mniejszych lampach LED, które spakujesz do kieszeni, czy plecaka. Szczególnie przydatne będą modele ze wbudowanym zasilaniem!

Miecze świetlne – popularne akcesoria do telefonu

Często kupowanym i wykorzystywane akcesorium do telefonów dla instagramerów są tzw. miecze świetlne. To po prostu lampy w formie tuby, które świetnie sprawdzają się w każdych warunkach – dają całkiem sporo światła i zajmują relatywnie mało miejsca. Można je wykorzystać zarówno w filmie, jak i fotografii. Jeśli mają dodatkowo możliwość zmiany kolorów, to z pewnością pozwolą wprowadzić sporo kreatywności na Twój profil.

Panele ledowe – akcesoria studyjne

Nagrywając w studiu możesz wybrać większe panele LED-owe lub też lampy światła ciągłego, które dadzą nie tylko więcej światła, ale i możliwości. Prócz regulacji mocy, czy barwy (lub nawet koloru), często posiadają możliwość montowania dodatkowych akcesoriów, jak filtry, czy modyfikatory światła takie jak w przypadku lamp studyjnych. Jeśli masz pomysł na oświetlenie, to przy ich pomocy będziesz w stanie to osiągnąć. Tańszym rozwiązaniem mogą okazać się żarówki fotograficzne i specjalne oprawki – dadzą one zdecydowanie słabszy efekt, ale pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jeśli tworzysz zdjęcia, to może zainteresować Cię również system lamp błyskowych! Kilka firm przygotowało bowiem specjalne modele lamp błyskowych do smartfonów. Co ciekawe mają one również funkcję synchronizacji z innymi lampami, co oznacza, że możesz pracować swoim smartfonem w studiu fotograficznym! 

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.