Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Najbardziej przydatne aplikacje dla blogera!

Porady

Najbardziej przydatne aplikacje dla blogera!

Jesteś blogerem? Piszesz o swoich zajawkach, dzielisz się swoimi myślami, pomysłami, wiedzą lub doświadczeniem z innymi? Może dopiero chcesz wystartować z własnym blogiem? Dziś przedstawimy najlepsze aplikacje dla blogerów!

Wraz z rozwojem technologii i coraz większą dostępnością internetu, coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego bloga. Aby odnieść sukces, należy trzymać się jednak kilku zasad i zadbać o to, żeby nasz blog był na wysokim poziomie. Przydatne mogą okazać się niektóre apki i narzędzia, podobne jak w pracy dziennikarza. Pozwolą one bowiem wynieść bloga na możliwie najwyższy level…

Word Press – numer jeden wśród blogów

WordPress – to jedna z najpopularniejszych platform blogowych na świecie. To dzięki niemu w łatwy sposób można postawić całą stronę naszego bloga! WordPress oferuje wiele wtyczek i motywów, które pomagają blogerom dostosować ich strony do ich potrzeb. Jest również bardzo przyjazny dla SEO, co pomaga w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach. Zarządzać gotową stroną można przy pomocy aplikacji na smartfonie.

Grammarly – pisz zawsze popawnie

Grammarly – to niezwykle przydatne narzędzie do sprawdzania gramatyki i pisowni. Blogerzy mogą używać Grammarly, aby uniknąć błędów ortograficznych i gramatycznych w swoich wpisach. Dzięki temu nie zrobisz żadnego „byka”!

Canva – apka od grafiki

Canva – to aplikacja do projektowania grafik i wizualizacji. Blogerzy mogą używać Canvy, aby tworzyć atrakcyjne grafiki, miniatury, grafiki do wpisów blogowych, nagłówków, czy też obrazów wewnątrz wpisów. To również przydatne narzędzie do tworzenia grafik na potrzeby mediów społecznościowych!

Piktochart – aplikacja dla blogerów od trudnych spraw

Piktochart – jest aplikacją do tworzenia infografik i wizualizacji. Narzędzie z jednej strony podobne do Canvy, ale równie chętnie używane przez blogerów. Dzięki Piktochart można w prosty sposób tworzyć wizualnie atrakcyjne infografiki, które pomagają w przekazywaniu złożonych informacji w prosty i łatwy sposób.

Trello – idealna do zarządzania projektem

Trello – to znana i ceniona apka do zarządzania projektem i organizacji zadań. Dzięki Trello łatwiej jest planować i śledzić swoje zadania, takie jak tworzenie treści, planowanie wpisów na blogu i wiele innych. Kolejną aplikacją przydatną do zarządzania projektem jest CoSchedule. To popularne narzędzie do planowania i organizacji treści na blogu oraz w mediach społecznościowych. CoSchedule pomaga planować publikację postów na blogu, promocję tych treści na mediach społecznościowych i wiele innych.

Evernote – baza pomysłów na posty

Evernote – jest swego rodzaju alternatywą dla Trello, w której możliwe jest prowadzenie i organizacja rozbudowanych notatek i pomysłów. Blogerzy często używają Evernote do przechowywania swoich pomysłów na wpisy blogowe, artykuły i inne treści, ale także do organizacji notatki, zdjęć i materiałów, które planują wykorzystać.

Aplikacje dla blogerów – zarządzanie mediami

Google Drive – to platforma do przechowywania i udostępniania plików w chmurze. Jest to świetne rozwiązanie dla blogerów, którzy na chmurze Googla mogą przechowywać swoje pliki, takie jak zdjęcia, grafiki, dokumenty i wiele innych, a także udostępniać je swoim współpracownikom i czytelnikom. Google Drive daje również możliwość zarządzania chmurą z poziomu aplikacji w smartfonie

Buffer – apka skupiona na zarządzaniu mediami społecznościowymi, która pomaga blogerom planować i publikować posty w różnych (korzystnych) godzinach. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest możliwość monitorowania wzmianek o swojej marce w mediach społecznościowych, co pozwala zaangażować się w rozmowy.

Hootsuite – to kolejne narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które umożliwia blogerom planowanie i publikowanie postów na różnych platformach jednocześnie. Hootsuite, podobnie jak Buffer, pozwala również monitorować wzmianki o swojej marce w mediach społecznościowych.

Analizowanie danych

Google Analytics – to podstawowe narzędzie dla każdego blogera. Służy ono do analizy ruchu na stronie internetowej. Dzięki temu można śledzić statystyki ruchu na swoich stronach, takie jak liczba odwiedzin, czas spędzony na stronie, procentowe wskaźniki odrzuceń i wiele innych.

SEO, SEM i cały ten internetowy ruch

Yoast SEO – jest wtyczką do WordPressa, która pomaga blogerom zoptymalizować swoje treści pod kątem SEO, tak potrzebnego do dobrego pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Yoast SEO umożliwia optymalizację tytułów, opisów, słów kluczowych i wiele więcej.

SEMrush – pozwala analizować konkurencję i wyszukiwać słowa kluczowe. Blogerom SEMrush może się przydać właśnie by znaleźć odpowiednie keywordsy, które mają wysokie wyszukiwania i niską konkurencję. SEMrush pozwala również na śledzenie pozycji w wyszukiwarkach i analizowanie ruchu na stronie internetowej.

Aplikacje do korespondencji

Mailchimp – pozwala na zarządzanie newsletterami i kampaniami e-mail. Pozwala to budować swoją listę subskrybentów i wysyłać im spersonalizowane wiadomości e-mail, takie jak newslettery, powiadomienia o nowych postach i tym podobne.

Feedly – to aplikacja do organizacji źródeł informacji i czytnik RSS. Jak może się to przydać do prowadzenia bloga? Feedly pozwala na śledzenie nowości i trendów w swojej dziedzinie, a także może stanowić inspirację na nowe treści na swoim blogu.

Najlepsze aplikacje dla blogerów

Wszystkie te aplikacje mogą pomóc blogerom w zarządzaniu i promowaniu swoich treści, a także w budowaniu i utrzymywaniu swojej marki w internecie. Nie każdy bloger będzie potrzebować każdej z nich, jednak warto przejrzeć tę listę i dobrać narzędzia dostosowane do swoich potrzeb i stylu prowadzenia bloga.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.