Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jakie programy do obróbki zdjęć wybrać?

Porady

Jakie programy do obróbki zdjęć wybrać?

Do tworzenia świetnych fotografii przydaje się dobre oko, trochę wiedzy, dobry aparat i program do obróbki zdjęć! Postprodukcja jest jednym z kluczowych elementów całego procesu fotografii i to właśnie przy jej pomocy uzyskuje się efekt finalny. To właśnie często dobra obróbka potrafi odmienić oblicze zdjęcia i uwypuklić jej temat – choć należy pamiętać o umiarze. Jakie więc aplikacje do obróbki na smartfona wybrać?

Aplikacje do obróbki zdjęć są jednymi z najpopularniejszych. Niektóre z nich adresowane są do amatorów i stawiają na prostotę obsługi, są jednak też takie, które posiadają szereg funkcji przydatnych w pracy profesjonalnego fotografa. Oto TOP 5 najlepszych apek do obróbki zdjęć na smartfona.

Jak wybrać telefon idealny do robienia zdjęć?

VSCO – więcej niż program do obróbki zdjęć

Jedna z najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć. Od lat utrzymująca się w ścisłej czołówce ilości pobrań. Co w nim takiego niezwykłego, skąd bierze się jego popularność? Użytkownicy doceniają VSCO głównie ze względu na świetne filtry w stylu retro. Przy ich pomocy można w kilka chwili stworzyć niesamowity klimat na zdjęciu. Dodatkowo aplikacja ta daje możliwość pracy nad każdym parametrem osobno. Można tu manipulować światłem, ostrością, kontrastem, czy nasyceniem. Wszystko to zamknięte w bardzo intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsie.

Jednak to, co naprawdę wyróżnia VSCO z tłumu aplikacji do obróbki zdjęć na smartfonie, to możliwość nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami. Dodatkowo apka ta jest bardzo mocno powiązana z popularnymi portalami społecznościowymi, dzięki czemu w prosty sposób można szerować efekty swojej pracy na przykład na Insta. Dzięki tym funkcjom wokół VSCO zgromadziła się spora społeczność wiernych fanów.

Snapseed – prosty program do obróbki zdjęć z zaawansowanymi funkcjami

Program do obróbki zdjęć, który szturmem podbił rynek fotografii mobilnej! Jest niezwykle prosty w obsłudze, przejrzysta i przyjazny dla użytkownika. Apka ta posiada również samouczek i sporo wskazówek dotyczących zarówno korzystania z programu, jak i samej fotografii.

Prosta obsługa nie oznacza to, że brak tej apce zaawansowanych funkcji! Wręcz przeciwnie, Snapseed łączy prostotę obsługi z ogromną ilością narzędzi. Można w tej aplikacji zrobić naprawdę wiele – praktycznie tyle, co w profesjonalnych programach do obróbki zdjęć! Zmiana jasności, kontrastów, cieni, świateł, wyostrzanie, podbicie kolorów… i sporo, sporo więcej! Dodatkowo można skorzystać również z predefiniowanych filtrów, które w bardzo szybki sposób odmienią nasze zdjęcia.

Picsart – program do obróbki zdjęć na smartfona dla social nijna

Kolejną bardzo zaawansowaną, a jednocześnie prostą w obsłudze, aplikacją do edycji zdjęć na telefonie jest Picsart. Prócz podstawowych funkcji służących do obróbki fotografii, posiada też kilka mniej oczywistych możliwości. To, co ją wyróżnia to możliwość tworzenia barwnych kolaży lub też dodawania do zdjęć niebanalnych efektów i motywów – takich jak światło, czy sztuczny bokeh. Dodatkowo można przy jej pomocy zaprojektować i umieścić na fotografiach własne naklejki. To również świetne narzędzie dla osób, które tworzą kontent na media społecznościowe. Od razu w aplikacji można bowiem dostosować rozmiar zdjęcia tak, by był jak najlepszy do publikacji na Fejsie, Insta, czy też blogu.

 Więcej o tym jak wybrać idealny telefon dla instagramera przeczytasz tutaj.

Photoshop Express i Lightroom Mobile – profesjonalne programy do obróbki zdjęć na telefon

Pakiet Adobe, składający się z Photoshopa i Lightrooma, zna pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się fotografią. To prawdopodobnie najpopularniejsze programy wśród profesjonalnych fotografów, czy też amatorów fotografii. Prawdopodobnie dlatego też powstały ich mobilne odpowiedniki. To, co je charakteryzuje to przyjemny interfejs i ogrom możliwości, które można wykorzystać zarówno w profesjonalnej pracy, jak i amatorskiej zabawie.

Podobnie jak i w innych apkach do obróbki zdjęć, tak i w przypadku Photoshop Express mamy do wyboru pokaźną kolekcję filtrów, motywów i stylów. Jednak aplikacja ta daje również możliwość pracy z poszczególnymi elementami zdjęć takimi jak kolory, ostrość, itp. Adobe przygotowało tu również szereg zaawansowanych funkcji jak usuwanie szumów, czy też regulacja perspektywy.

Lightroom mobile jest chyba jeszcze bardziej rozbudowany. Może jest to i nawet najbardziej rozbudowany edytor zdjęć na telefon? Aplikacja ta daje ogrom możliwości edycji i co ważne dla wielu fotografów – obsługuje również pliki RAW. W swoich założeniach bardzo mocno przypomina komputerowy pierwowzór, więc osoby korzystające z jego PC-towej wersji nie powinny mieć tu problemu z odnalezieniem się. Jeśli mamy wykupiony pakiet Adobe, to jest tu również możliwość synchronizacji z innymi urządzeniami. Dzięki temu możemy np. korzystać na telefonie z katalogów i kolekcji, które utworzyliśmy w domu na komputerze. Bez wątpienia jest to aplikacja, która sprawdzi się w rękach profesjonalnych fotografów, którzy potrzebują zrobić szybką selekcję materiału, szybko obrobić te zdjęcia, czy też zwyczajnie pracują w terenie i nie mają dostępu do laptopa, czy komputera.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.