Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak złamać wzór blokady telefonu?

Porady

Jak złamać wzór blokady telefonu?

Telefon jest zablokowany a Ty nie pamiętasz kodu? W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje blokad i jak skutecznie odblokować swój telefon. 

Wzoru blokady telefonu używamy tak często, że zazwyczaj wpisujemy go automatycznie. Wydaje nam się że znamy go na pamięć i potrafimy odtworzyć w każdych warunkach i o każdej porze. Jakie jest więc nasze zdziwienie, kiedy trafia nas coś, co naukowcy nazywają pomrocznością jasną – stan jak we śnie, kiedy ważne informacje ulatują nam z pamięci. Znacie to?

Według Prawa Murphy’ego takie chwilowe zaćmienia pamięci zdarzają się zawsze wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Na przykład na górskiej ścieżce – kiedy w lejącym deszczu stajemy, aby sprawdzić drogę w nawigacji. Zziębniętymi palcami wpisujemy kod… Raz. Drugi. Zaraz, jak to szło? Trzeci. Ups… Twój telefon został zablokowany. Ten artykuł będzie wówczas niedostępny – dlatego dobra rada wujka – przeczytajcie go teraz, dopóki macie odblokowany telefon, lub dostęp do komputera!

Jakie są rodzaje blokad telefonu?

Na początku wyjaśnijmy: blokady na telefonach mogą być różne. Czym innym jest blokada IMEI, czym innym blokada karty SIM a jeszcze czym innym blokada ekranu. Każdy z tych przypadków zależy jeszcze od modelu telefonu. Sposobów na ich rozwiązanie może być wiele. Zacznijmy więc od najczęstszej blokady – blokady ekranu.

1. Blokada ekranu telefonu

Ustawienie blokady ekranu telefonu to jedna z pierwszych rzeczy, jakie robi się po jego zakupie. Blokada ekranu to najprostszy sposób, aby uniemożliwić postronnym osobom dostęp do telefonu i zawartym w nim informacji i wrażliwych danych. Kiedyś podstawowym sposobem na zablokowanie telefonu było ustawienie 4 cyfrowego kodu, który należało wpisać za każdym razem, kiedy chciało się odblokować telefon. Dziś tych sposobów jest znacznie więcej. Są to między innymi:

2. Blokada poprzez kod PIN lub hasło

Najczęściej jest to sekwencja czterech cyfr, rzadziej zawiera się w nim też litery tworzące hasło.

3. Blokada poprzez wzór graficzny

Ten sposób blokady wykorzystuje symbol rysowany na ekranie telefonu. Wzór tworzy się łącząc kropki w określony sposób i może mieć długość od 4 do 9 punktów. Warto pamiętać, że im mniej oczywisty schemat, tym trudniej będzie go złamać.

4. Blokada przez odcisk palca (Touch ID)

Ten rodzaj blokady ekranu telefonu wykorzystuje niepowtarzalny odcisk palca. Ustawia się ją poprzez wcześniejsze, bardzo precyzyjne kilkukrotne zeskanowanie linii papilarnych wybranego palca – w specjalnej aplikacji. 

5. Blokada za pomocą ID Face

Jeden z najnowocześniejszych sposobów blokowania telefonów za pomocą aplikacji rozpoznającej wizerunek właściciela. Stosowany w najnowocześniejszych modelach telefonów. 

Jak skutecznie złamać wzór blokady ekranu telefonu?

Sposoby na odblokowanie telefonu bez kodu są różne w zależności od modelu telefonu, systemu operacyjnego i wybranego sposobu kodowania blokady (Android czy iOS? Kody liczbowe, Face ID, odcisk palca czy specjalny wzór).

Jak odblokować telefon z systemem Android?

Telefony z Androidem mogę być odblokowywane z poziomu google, poprzez konto przypisane do urządzenia. Jeśli więc zapomniałeś kodu, po kilkukrotnym błędzie we wprowadzeniu pinu pojawi się komunikat „nie pamiętam wzoru”. Wybierz go, a następnie w przeglądarce Google Chrome możesz odnaleźć zakładkę “Bezpieczeństwo”. Wejdź w “Znajdź utracony lub zgubiony telefon” a następnie zostaniesz poprowadzony do odblokowania urządzenia poprzez internet. 

Zobacz wszystkie telefony z Androidem, jakie oferuje Red Bull Mobile.

Jak odblokować iPhone’a?

Z iPhonem sytuacja wygląda nieco inaczej. Jeśli zapomnisz, jak odblokować swojego iPhone’a i kilka razy pod rząd wpiszesz złe hasło, na ekranie pojawi się komunikat:

iPhone jest zablokowany. Spróbuj ponownie za 1 minutę. 

Jeśli jednak po ponownej próbie nadal nie pamiętasz kodu i zapomniałeś go na amen – nie ma innego wyjścia, jak wprowadzić telefon iPhone w tryb awaryjny. Do tego procesy potrzebujesz użyć komputera. Wyłącz telefon i trzymając wciśnięty przycisk blokady, podłącz urządzenie do komputera kablem USB. Przycisk blokady musi być wciśnięty aż do chwili pojawienia się ekranu awaryjnego. Następnie znajdź urządzenie na komputerze i wciśnij Odtwórz. 

Uwaga! Proces ten spowoduje usunięcie danych i ustawień

Niestety wprowadzenie telefonu w tryb awaryjny i powrót do ustawień fabrycznych spowoduje utratę zapisanych na dysku danych, ustawień, aplikacji, kodów. Tylko w ten sposób możesz ustawić ponownie nowy kod odblokowywania ekranu. Jeśli chcesz ponownie skonfigurować telefon zgodnie z poprzednimi ustawieniami – możesz odtworzyć je z backupu. Inną możliwością jest skonfigurowanie telefonu jako jako nowe urządzenie, i pobranie danych przechowywanych w usłudze iCloud.

Jak złamać wzór blokady telefonu używając innych programów?

Poza wskazanymi powyżej sposobami istnieje możliwość złamania blokady przez użycie zewnętrznych programów. Serwisy polecające dobre programy podsuwają całkiem sporo rozwiązań, są wśród nich programy takie jak:

  • dr. Fone
  • Recovery
  • iCloud Remover Tool
  • Cydia Impactor

Aby skorzystać z tych programów telefon powinien zostać podłącozny do komputera jak dysk zewnętrzny, za pomocą kabla USB. Nierzadko programy te to ostatnia szansa na zmianę hasła bez potrzeby powrotu do ustawień fabrycznych i utraty danych z telefonu.

Blokada telefonu przez operatora

Zdarza się, że kupisz telefon z drugiej ręki. Uważaj – ten proces może być nielegalny. Jeśli poprzedni operator kupił go na raty i sprzedaje sprzęt nie spłaciwszy ich uprzednio – to sprzedaż jest bezprawna. Operator w takiej sytuacji ma prawo zablokować telefon – a ty jako jego nowy właściciel zostaniesz z niesprawnym telefonem. Blokada IMEI (czyli International Mobile Equipment Identity) jest to indywidualny numer, przypisany do każdej komórki na całym świecie. IMEI nie tylko zawiera kilka informacji o produkcie, ale również umożliwia zlokalizowanie komórki bez względu na używaną kartę SIM. Blokada IMEI może nastąpić także na wniosek właściciela, któremu skradziono telefon. Nie istnieją w tym przypadku żadne domowe sposoby na obejście blokady.

Blokada SIM karty

Blokada karty SIM następuje po trzykrotnym błędnym wpisaniu kodu odblokowującego kartę. Telefon będzie działał wówczas w ograniczonym zakresie – nie będzie można wykonywać z niego żadnych połączeń, ani łączyć się z Internetem. Połączenia za pośrednictwem WiFi beda jednak działały normalnie. Blokadę karty SIM można zdjąć używając awaryjnego kodu PUK – jest on dołączany do każdej karty SIM i wpisywany obok kodu PIN. Jeśli zgubiłeś lub błędnie wpisałeś kod PUK – zdjęcie blokady z karty może nastąpić jedynie za pośrednictwem operatora.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.