Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak zablokować dzwoniący numer telefonu?

Porady

Jak zablokować dzwoniący numer telefonu?

Nękają cię telemarketerzy? Twój telefon wciąż wibruje od niechcianych połączeń? A może chciałbyś zablokować numer telefonu kogoś znajomego? Zobacz, jak zapewnić sobie spokój.

Załóżmy, że idziesz pobiegać do lasu. Wstajesz o świcie, cieszysz się spokojem – „Wreszcie sam na sam z przyrodą!” Odpoczywasz od zgiełku miasta i nagle… dzwoni telefon. „Dzień dobry, chciałem zaprezentować naszą ofertę kredytową dla specjalnych klientów…”

Albo inna sytuacja – po ciężkim dniu wreszcie masz czas, żeby spotkać się ze znajomymi. Idziecie do klubu, możesz się wyluzować, popijając drinka… i wtedy dzwoni telefon. Z pracy? Niemożliwe! Odbierasz: „Dzień dobry, chcieliśmy zaprosić cię do wzięcia udziału w naszej ankiecie…” – słyszysz głos boota. 

Jeśli takie sytuacje zdarzają Ci się coraz częściej, mogą stać się frustrujące. Na szczęście jest sposób na niechciane telefony. A nawet kilka. Oto skuteczne metody na zablokowanie niechcianych połączeń, niezależnie od tego, czy są to numery prywatne, czy firmowe.

Jak zablokować numery, z którymi nie chcesz rozmawiać?

Najprostszym sposobem jest dodanie numeru do listy telefonów zablokowanych. Zabieg ten sprawi, że już nigdy nie wyświetli wam się połączenie z numeru, którego nie chcecie. Zawsze jednak możecie ten proces odwrócić i przywrócić zablokowany numer do akceptowanych telefonów. Jak zablokować niechciany numer?

Jak zablokować numer telefonu w Androidzie?

 1. Otwórz aplikację Telefon.
 2. Kliknij „Więcej” i wejdź w „historię połączeń”.
 3. Zaznacz numer, który chcesz zablokować.
 4. Kliknij „Zablokuj/zgłoś spam”.

Odblokowywanie numeru w Androidzie:

 1. Otwórz aplikację Telefon.
 2. Kliknij „Więcej”.
 3. Kliknij „Ustawienia” i wejdź w „Zablokowane numery”.
 4. Obok numeru, który chcesz odblokować, kliknij „Wyczyść” i  „Odblokuj”.

Jak zablokować numer telefonu na iPhone?

 1. Otwórz aplikację Telefon, 
 2. Wejdź w zakładkę „Ostatnie”, 
 3. Kliknij symbol “i” po prawej stronie danego numeru lub nazwy 
 4. Z listy opcji wybierz „Blokuj tę osobę”. 
 5. Potwierdź, wybierając „Blokuj kontakt”.

Odblokowywanie numeru w telefonach z iOS:

 1. Otwórz aplikację Telefon, 
 2. Wejdź w zakładkę „Kontakty”, 
 3. Kliknij symbol “i” po prawej stronie danego numeru lub nazwy, który chcesz odblokować
 4. Z listy opcji wybierz „Nie blokuj tej osoby”. 

Czy zamiast zablokować numer, można oznaczyć go jako spam?

Nie wszystkie numery od sprzedawców lub centrum obsługi klienta chcemy od razu blokować. Czasem zależy nam na tym, aby oferenci mogli się do nas dodzwonić, jednak chcielibyśmy mieć większą kontrolę nad tym kto do nas dzwoni oraz które telefony i kiedy chcemy odebrać. Najlepiej byłoby móc rozpoznać dany numer, zanim odbierzemy słuchawkę i będziemy musieli przez kolejne minuty męczyć się, słuchając sprzedawcy. Oczywiście jest taka możliwość. Można oznaczyć telefon jako SPAM, zanim doda się numer do zablokowanych.

SPAM, czyli Stupid Pointless Annoying Messages, oznacza dosłownie „głupie, bezsensowne i denerwujące wiadomości”. Jako komunikaty mailowe przesyłane jednocześnie do wielu – setek lub tysięcy – odbiorców, są łatwo rozpoznawane przez większość operatorów skrzynek e-mailowych. Z telefonami nie jest już tak łatwo. Jednak wiele telefonów posiada funkcję rozpoznającą spam telefoniczny. Działa ona na podstawie zgłoszeń wielu ludzi, klasyfikujących dany numer jako SPAM właśnie. 

Jakie aplikacje pomagają blokować SPAM?

Najbardziej popularną aplikacją z wbudowanym filtrem antyspamowym jest „Telefon Google”. Aplikacja współpracuje z telefonami opartymi na systemie Android. Aplikacja wyświetla przy nieznanym, dzwoniącym numerze opis SPAM, jeśli wystarczająco wielu użytkowników tak właśnie  go oznaczyło. Program może również zidentyfikować numer i wyświetlić nazwę firmy. W ustawieniach aplikacji znajduje się zakładka „Zablokowane numery”, w której można zmienić tryb odbierania pracy na odmawianie połączeń z numerami ukrytymi. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu google play. 

Inną polecaną aplikacją do blokowania spamu telefonicznego, jest “Odebrać telefon?”. Niektórzy producenci proponują firmowe aplikacje antyspamowe – na przykład telefony Samsung zaopatrywane są w program Hiya. Standardowo funkcja ta nie blokuje połączeń całkowicie, tylko informuje użytkownika o tym, że dany numer jest często zgłaszany jako spam. Aplikacja ta sprawdza się także na telefonach z iOS-em. Programy antyspamowe z łatwością znajdziesz w Appstore lub Google Play.

Jak zablokować telefony sprzedażowe 0 700 i inne?

O ile przy zwyczajnych numerach telefonów z kraju macierzystego (w tym przypadku z Polski) połączenie z niechcianym numerem zazwyczaj nie generuje dodatkowych kosztów, poza startą czasu, o tyle w przypadku telefonów specjalnych sytuacja wygląda inaczej. Łącząc się z numerami zaczynającymi się na 0 700 lub wyższymi z reguły narażamy się na dodatkowe koszty. Może to być nawet kilkadziesiąt złotych za minutę połączenia. Jeszcze dekadę temu – taki sposób wykorzystywania nieuwagi odbiorców był nagminny. Dzisiaj, większość operatorów umożliwia całkowite zablokowanie tego rodzaju połączeń poprzez panel klienta. Jest to podstawowy wariant usługi na przykład w sieci Red Bull MOBILE.

Zobacz również: Konfiguracja telefonu krok po kroku.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.