Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie?

Porady

Jak wyłączyć pocztę głosową w telefonie?

Poczta głosowa, to przydatne urządzenie, kiedyś nawet była oznaką statusu społecznego. Dzisiaj, coraz częściej wkurza. Jak ją wyłączyć?

„Dzień dobry, tu (JA). Niestety nie mogę teraz rozmawiać. Proszę zostaw wiadomość.” – Jak często słyszałeś taką wiadomość? W zamierzchłych latach 2000. Poczta głosowa była w modzie. Ten, kto ją nagrywał uchodził za człowieka światowego i robiącego karierę. Natomiast ten, kto ją słyszał nierzadko rozłączał się zdenerwowany, nie chcąc gadać do automatu. 

Czemu poczta głosowa odchodzi do lamusa?

Były więc wersje poważne i oficjalne, były też rozmaite wersje śmieszkowe. Były zapełnione poczty, na które nie można było już nagrać żadnych wiadomości i były wiadomości nieodsłuchiwane przez tygodnie. Wynalazek poczty głosowej, po pierwszym zachwycie dość szybko rozczarował. Już w 2012 roku (czyli dekadę temu!) Amerykańskie badania donosiły, że aż 30 proc. wiadomości głosowych nie jest odtwarzanych przez co najmniej 3 dni. 20% użytkowników telefonów nigdy nie sprawdza swojej poczty głosowej. Co było tego powodem?

Uciążliwa procedura

Sama procedura nagrywania i odsłuchiwania poczty głosowej jest wyjątkowo uciążliwa i długa. Aby odsłuchać wiadomość z poczty głosowej trzeba:

  1. Oddzwonić na numer poczty głosowej.
  2. Podać kod (często, nie zawsze).
  3. Przebrnąć przez długie i monotonne komunikaty operatora o tym kiedy dokładnie wiadomość została nagrana. 

A kiedy wreszcie udaje Ci się odsłuchać tę ważną wiadomość, okazuje się, że jest to długa, pełna trzasków, szurań i innych odgłosów tła… pauza. Aby usunąć nagranie z poczty głosowej – musisz ponownie przejść skomplikowany system komunikatów. Noc dziwnego, że wielu to irytowało.

Rozwój komunikatorów

Sam sposób działania poczty głosowej nie zachęcał do korzystania z tego instrumentu, ale gwoździem do trumny prawdopodobnie był gwałtowny rozwój innych aplikacji do komunikacji. Dziś osoby lubiące pozostawiać wiadomości głosowe mogą skorzystać z takiej opcji w messengerze, whatsupie, lub wysłać je nawet SMS-em. Są to rozwiązania intuicyjne w obsłudze, powszechne i dużo szybsze. Nic dziwnego, że większość z nas nie korzysta już z poczty głosowej, a ci, którzy mają ją włączoną szukają sposobu, jak wyłączyć lub w ogóle zlikwidować tę niechcianą funkcję. 

Jak wyłączyć pocztę głosową?

Mimo spadku użyć poczty głosowej operatorzy nadal utrzymują tę funkcję standardowej ofercie. Są oczywiście sytuacje, w jakich wyższość poczty głosowej na innymi formami komunikacji, a zwłaszcza komunikatorami tekstowymi, jest uzasadniona. Chociażby w przypadku osób niedowidzących. Wyłączenie (dezaktywacja) poczty głosowej u większości operatorów wygląda podobnie, różniąc się szczegółami. 

3 sposoby, jak wyłączyć pocztę głosową?

U większości operatorów pocztę głosową możesz wyłączyć (lub włączyć) na co najmniej trzy sposoby:

Przez aplikację lub na stronie internetowej:

  • Wejdź w zakładkę z pakietem aktywnych usług („usługi” lub „Pakiety”). 
  • Przejdź do sekcji „Ustawienia” lub „zarządzaj”. 
  • Dezaktywuj usługę poczty głosowej zaznaczając odpowiednie okno. Prawdopodobnie aplikacja będzie prosiła o potwierdzenie dezaktywacji. 

Wysyłając SMS

  • Wyślij SMS o wskazanej przez operatora treści (np.: REZ – rezygnacja / wyłączenie, lub „dezaktywuj”, „wyłącz”)  pod numer właściwy dla twojego operatora (Sprawdź wysokość opłat – z reguły jednak wynosi ona tyle, co za wysłanie zwykłej wiadomości SMS na numer komórkowy).

Poprzez infolinię

  • Dzwoniąc na infolinię możesz zlecić wyłączenie poczty głosowej – operacja ta z reguły trwa co najmniej 24 godziny.

Dezaktywacja automatyczna

Są operatorzy, którzy sami automatycznie wyłączają usługę poczty głosowej u abonentów, którzy nie korzystają z niej przez okres dłuższy niż 3 miesiące. 

Jak ponowne włączyć pocztę głosową?

Włączanie poczty głosowej jest bardzo podobne do jej wyłączania. U większości operatorów możesz bez problemów w każdej chwili ponownie aktywować te usługę. W tym calu należy skorzystać z którejś z trzech opcji wymienionych powyżej (aplikacja, infolinia lub sms). 

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.