Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Jak korzystać z chat GPT na smartfonie?

Porady

Jak korzystać z chat GPT na smartfonie?

O chacie GPT słyszeli już wszyscy, większość się nim bawiła, jednak nie wszyscy robili to z poziomu smartfona. A sztuczna inteligencja to technologia, albo jak kto woli: narzędzie – z którego warto korzystać na codzień – także właśnie przez chat GPT na smartfonie.

Uwaga – ten artykuł został napisany przez człowieka, jednak z pomocą Chata GPT, który miał szansę wypowiedzieć się na swój temat. Zapytany o to, jak najlepiej z niego korzystać na smartfonie napisał: 

„Aby jak najlepiej korzystać z ChatGPT na smartfonie, Wyszukaj aplikację, która umożliwia korzystanie z ChatGPT na Twoim smartfonie. Może to być dedykowana aplikacja oferowana przez OpenAI lub inny interfejs użytkownika oparty na ChatGPT.”

Chat GPT na smartfonie – aplikacja Open AI

Mimo rosnącej popularności Chat GPT jego twórca Open AI długo kazał czekać na oficjalną dedykowaną aplikację mobilną. Ostatecznie powstała w maju 2023 i jest ujmująco… prosta. Podobnie jak wersja dostępna na stronie Open AI zawiera jedynie pole do wpisywania pytań / promptów (umożliwia także korzystanie z mikrofonu) i wygląda jak klasyczny, minimalistyczny komunikator.   

Sama aplikacja jest za darmo. Dostęp do wersji płatnej kosztuje 99,99 za rok i daje dostęp do najnowszych aktualizacji aplikacji i wersji Beta, a także priorytet w zadawaniu pytań a co za tym idzie możliwość uzyskiwania szybszych odpowiedzi. Nie zauważyłem jadnak aby wersja podstawowa – przynajmniej w rekreacyjnym użytkowaniu – kazała długo na siebie czekać. 

Co dają nam aplikacje innych deweloperów oparte na Chat GPT?

O ile samo Open AI jest minimalistyczne i proste o tyle sięganie po rozmaite aplikacje „oparte na Chat GPT-4” może przyprawić o zawrót głowy. Są tu głownie rozbudowane chat boty. Wiele z nich nie różni się zbytnio poza samym interfejsem. 

Większość usprawnień ma – w zależności od pomysłu dewelopera – rozmaite funkcjonalności. Sa one zależne od tego, do czego dedykowane są aplikacje. Przeważająca większość służy jednak rozrywce. Jeśli więc użytkownik ma problem z samodzielnym formułowaniem promptów, aplikacja taka będzie podsuwać interesujące, nierzadko kontrowersyjne tematy. Inne aplikacje z kolei będą skupiały się na praktycznym aspekcie poszukiwań, traktując AI jak zamiennik do dzisiejszej wyszukiwarki google (warto pamiętać, aby odpowiedzi udzielane przez Chata zawsze sprawdzać, lubi on bowiem zmyślać). Jeszcze inne będą specjalizować się w zadaniach translatorskich a z kolei część ma także zadania terapeutyczne i dydaktyczne.

Cleverbot – mądre rozmowy

Cleverbot to popularny chatbot, który reklamuje się jako „Rozrywka konwersacyjna”. Pozwala prowadzić interaktywne rozmowy ze sztuczną inteligencją, która zapamiętuje kontekst rozmowy, co pozwala na kontynuację dyskusji i „uczenie się” np. poczucia humoru.

Replika – zakochaj się w chacie

Replika to aplikacja mobilna, która pozwala użytkownikom prowadzić rozmowy z wirtualnym towarzyszem opartym na sztucznej inteligencji. Kluczem do popularności tej aplikacji jest fakt – że relacja z chatem ma mieć charakter intymny. Aplikacja przeznaczona jest dla osób powyżej 17 orku życia. Już w opisie zaznaczone jest, że nie powinni z niej korzystać osoby w kryzysie psychicznym, ale to przecież działa jak woda na młyn! Dość niepokojące jest, że utworzony przez nas chat właściwie niemal w pierwszych słowach wyznaje nam miłość bezwarunkową…

Chat Garden – zabijaj czas pogawędką

To aplikacja służąca do… no właśnie? Trudno orzec. Aplikacja defaultowo podpowiada kilka tematów rozmowy. Na przykład: „co w trawie piszczy?”, „Jak zrzucić wagę?”, „Czy psy jedzą banany?” i tym podobne…  Wydaje się, że jest to więc najlepszy sposób na zabijanie czasu ucinaniem sobie pogawędki. 

Z pewnością sposobów na zastosowanie Chata AI jest znacznie więcej i mogą być one dużo bardziej praktyczne niż przedstawione powyżej. 

Do czego przyda ci się Chat GPT na smartofnie?

Od pytania „Jak korzystać z chat GPT na smartfonie” ważniejsze wydaje się „Po co w ogóle z niego korzystać?”. Istnieje wiele praktycznych zastosowań chata GPT i sztucznej inteligencji. Właściwie pola zastsosowań są nieskończone i zależą jedynie od naszej kreatywności. Wszędzie tam, gdzie potrzebna

Za pomocą aplikacji otrzymasz:

  • Natychmiastowe odpowiedzi: uzyskasz dokładne informacje bez przeglądania reklam lub wielu wyników. 
  • Dostosowane porady: wyszukasz wskazówki dotyczące gotowania, planowania podróży lub tworzenia przemyślanych wiadomości. 
  • Kreatywną inspirację: wygenerujesz pomysły na prezenty, naszkicujesz prezentacje lub napiszesz idealny wiersz. 
  • Profesjonalny wkład: zwiększysz produktywność dzięki opiniom na temat pomysłów, podsumowaniu notatek i pomocy technicznej w temacie. 
  • Możliwości nauki: odkryjesz nowe języki, współczesną historię i nie tylko we własnym tempie. 

W kolejnym artykule postaramy się pokazać kilka praktycznych zastosowań Chata GPT, a także na co uważać podczas interakcji z chatem aby maksymalnie i mądrze skorzystać z tego narzędzia.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.