Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Idealny telefon dla TikTokera?

Porady

Idealny telefon dla TikTokera?

Chińska aplikacja TikTok ma fanów na całym świecie – szczególnie wśród młodszych odbiorców. Jednak żeby zyskać dużą publikę, materiały muszą być angażujące i dobrej jakości, a do tego przyda się wydajny smartfon! Jak więc wygląda i co ma idealny telefon dla Tiktokera?

TikTok przebił się szturmem w świecie mediów społecznościowych i wciąż zyskuje na popularności! Jej użytkownicy doceniają fakt, że wciąż można się tam stosunkowo łatwo przebić i zyskać wielomilionową publikę bez konieczności tworzenia sponsorowanych postów. Posty muszą jednak spełniać pewne standardy, a te może zapewnić jedynie odpowiedni smartfon.

Idealny telefon dla tiktokera musi mieć wydajny procesor i sporo ramu

Tiktok jest platformą, która opiera się głównie na wideo, a żeby się przebić, to musi być w nim coś wyjątkowego. Inna muzyka, filtry, animacje, a może i efekty specjalne? Warto doinstalować trochę dodatkowych apek do montażu filmów i z nimi podbijać świat!

Dlatego w idealnym telefonie dla tiktokera ważne są: procesor i wielkość pamięci RAM. To właśnie te dwa podzespoły w największej mierze odpowiadają za wydajność smartfona i płynność działania aplikacji do montażu. A te naprawdę potrafią być wymagające!

Pamiętaj o pamięci! Idealny telefon dla tiktokera powinien mieć jej sporo

Aplikacje do edycji wideo, ale i same filmiki trochę miejsca zajmują. Dlatego wybierając smartfona z myślą o TikToku pamiętaj o tym, żeby był on wyposażony w jak największą pamięć! Absolutnym minimum będzie tutaj 128 GB, jednak zdecydowanie lepiej jest postawić na 256 GB – lub nawet więcej! Ewentualnie możesz też sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie telefon ma opcję dołożenia karty microSD, która zwiększy pojemność telefonu.

Oczywiście idealny telefon dla tiktokera musi mieć również świetne kamery!

Jedną z najważniejszych cech, którą powinien mieć idealny telefon dla tiktokera, jest oczywiście aparat, a nawet i aparaty! TikTok to platforma oparta o wideo, więc jakość nagrań będzie tu niezwykle ważna! Na co warto zwracać uwagę?

Na pewno nie na ilość megapikseli – często jest ona wyłącznie zagrywką marketingową, która nie ma przełożenia na jakość! Oceniając możliwości aparatów, trzeba zwrócić uwagę na jasność poszczególnych obiektywów, ich optykę i wielkość matryc. Niesamowicie ważne będzie tu również oprogramowanie telefonu i… moc procesora, który przetworzy zarejestrowany obraz!

Jakość nagrań to klucz do sukcesu na TikToku!

W przypadku TikToka najważniejsza będzie jakość nagrań! To na co warto zwrócić uwagę w specyfikacji, to czy telefon potrafi nagrywać już w rozdzielczości 4K. Tak nagrany materiał będzie miał znacznie większą szczegółowość (nawet po kompresji), ale co ważniejsze to to, że pozwoli na większe szaleństwa przy edycji – na przykład robienie zbliżeń bez straty na jakości!

Stabilizacja obrazu to absolutny must have w idealnym telefonie dla tiktokera!

Rzeczą ważniejszą nawet od oferowanej przez smartfona rozdzielczości nagrywania jest to, czy aparaty są wyposażone w optyczną stabilizację obrazu. Trzęsący się obraz, choćby był w najlepszej jakości, nie będzie atrakcyjny dla followersów i może ich zwyczajnie odrzucać. Dlatego też idealny telefon dla tiktokera musi mieć optyczną stabilizację obrazu!

Żeby energii (do TikToka) nigdy nie zabrakło!

Kolejną rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając idealny telefon dla tiktokera jest jego zasilanie! Będzie tu ważne kilka czynników – pojemny akumulator oraz szybkie ładowanie.

Pojemność akumulatora określana jest w miliamperogodzinach i im jest ich więcej, tym pojemność akumulatora jest większa. Czy to oznacza, że taki smartfon dłużej wytrzyma na baterii? Niekoniecznie… Dużo będzie też zależeć od jego pozostałych podzespołów, takich jak procesor, czy ekran. Również system operacyjny może mieć wpływ na żywotność danego modelu – dlatego zamiast sprawdzać pojemność akumulatora lepiej jest spojrzeć na długość pracy SoT (screen on time – czas aktywności ekranu).

Kiedy jednak energii zabraknie, dobrze jest móc ją szybko uzupełnić i tu przyda się szybkie ładowanie! Dzięki tej funkcji uzupełnisz energię w smartfonie dosłownie w kilka minut, tak byś znów mógł tworzyć treści bez ograniczeń!

Jaki telefon do TikToka wybrać?

Żeby tworzyć dobry i angażujący kontent na TikToka trzeba szukać urządzeń, które zapewnią płynność działania i dużą moc obliczeniową, która będzie nieoceniona przy montażu wideo. Równie ważne będą aparaty – zarówno te na tyle urządzenia, jak i te na przedzie. Nie obędzie się jednak bez wydajnego akumulatora, który pozwoli na wielogodzinne przeglądanie i tworzenie treści!

Smartfon od TikToka?

Ciekawostką jest fakt, że chiński właściciel TikToka kilka lat temu kupił firmę produkującą smartfony i wydał pierwszy telefon dedykowany właśnie do tej aplikacji! Co go wyróżniało? To, że TikToka można było obsługiwać bez konieczności odblokowywania telefonu! System miał specjalny widżet, który na to pozwalał. Czy telefon ten był idealny? Niekoniecznie, choć miał całkiem ciekawą specyfikę, jednak nigdy nie przebił się poza chiński rynek.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.