Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Idealny telefon dla instagramera

Porady

Idealny telefon dla instagramera

Prowadzisz Insta i zależy Ci na wysokiej jakości kontencie? Znalezienie idealnego telefonu dla instagramera wcale nie jest łatwym zadaniem. To urządzenie, którego będziesz używać przez wiele godzin w ciągu dnia, dlatego też musi się on sprawdzać na wielu płaszczyznach. Podpowiadamy jak wybrać idealny telefon, który będzie instafrendly i który pozwoli wnieść Twoją karierę na wyższy level.

Co musi mieć telefon dla instagramera? Dobre aparaty!

Jeśli instagram to oczywiście zdjęcia, a jak zdjęcia to dobry aparat – choć warto tu od razu myśleć o aparatach. Wszak jakość zdjęć i filmów będzie tu najważniejsza. Nie warto jednak fiksować się na ilość megapikseli, a na wielkość matrycy, jasność obiektywu, stabilizacje i oprogramowanie telefonu. Same suche parametry to wyłącznie połowa sukcesu. Najważniejszy jest efekt końcowy i jakość zdjęcia czy też filmu. Dobrze też by tych aparatów było kilka – od szerokokątnego, przez standardowy po teleobiektyw. To pozwoli na większą wszechstronność i urozmaicanie treści na instagramie.

Więcej o tym, jak wybierać aparat w telefonie możesz poczytać we wpisie: „Jaki telefon do robienia zdjęć wybrać?”.

Do lepszej komunikacji z fanami – kamera do selfie

Aparat do selfie jest równie ważny, bo jest wręcz niezbędny do nagrywania instastories, które znacznie bardziej zaangażują Twoją społeczność. Warto jest więc żeby i tu była dobra jakość nagrań oraz szeroki kąt widzenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się ukrywanie oczka kamery pod ekranem i choć wygląda to bardzo fajnie, to jako instagramowy twórca powinieneś unikać tego rozwiązania. Niestety, ale niekorzystnie wpływa ono na obraz z kamerki.

Telefon dla instagramera musi być wydajny

Aparaty to niezwykle ważna kwestia dla każdego instagramera, ale koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na inne kwestie. Bardzo ważna będzie wydajność. Nie chcesz przecież, żeby telefon do instagrama zacinał się podczas obróbki zdjęć, filmów, wrzucaniu nowego posta na insta, czy też w trakcie live’a. Będziesz z nim spędzać sporo czasu, dlatego też musi on być wydajny i zapewniał stabilne osiągi.

Z jakich apek będziesz korzystać? Wybierz odpowiedni system operacyjny

Należy wybierać modele możliwie z topowymi procesorami i dużą ilością RAMu. To głównie od tych dwóch parametrów będzie zależeć to, czy nasz smartfon będzie chodził płynnie. Ważny będzie również zainstalowany system i/lub nakładka do niego. W przypadku IOS zawsze mówimy o jego czystej wersji, natomiast przy Androidzie producenci czasami stosują swoje autorskie nakładki, które mogą zarówno wpływać korzystnie, jak i niekorzystnie, na cały system. Dobrze jest też poznać opinię użytkowników telefonów danej marki.

Dużo pamięci w telefonie dla instagramera, która pomieści wszystko, co potrzeba!

Co będzie równie ważne dla każdego instagramowicza to zapas wbudowanej pamięci, która będzie w stanie pomieścić cały kontent, oraz apki, które pozwolą montować filmy, dodawać efekty do zdjęć, czy też ułatwiać pracę związaną z planowaniem postów. Wybór systemu operacyjnego może mieć tu znaczenie, jeśli zamierzasz korzystać z konkretnych rozwiązań – większość apek jest dostępna na obie platformy, jednak niektóre są ekskluzywne wyłącznie dla jednego systemu i to one mogą zdecydować o wyborze.

Bateria i szybkie ładowanie to ważne parametry telefonu dla instagramera

Nawet najlepszy telefon dla instagramera będzie kompletnie nieprzydatny, jeśli nie będzie miał energii. Dlatego też szukając smartfona do tworzenia treści na insta, wybierz taki, który oferuje możliwie największy akumulator. Ich pojemności określa się w miliamperogodzniach (określanych jako mAh). Tu zasada jest prosta – im więcej, tym lepiej. Choć należy też pamiętać, że smartfony z takimi samymi akumulatorami mogą różnić się czasem pracy. Będzie to spowodowane między innymi podzespołami, czy wielkością i jakością ekranu. Możesz dodatkowo rzucić też okiem szacowany na czas pracy na baterii.

Niezależnie od pojemności akumulatora każdy, kto szuka smartfonu dla instagramera, powinien szukać modelu wyposażonego w szybkie ładowanie, najlepiej w możliwie najnowszej generacji. Dzięki temu w przeciągu kilku minut telefon znów będzie gotowy do tworzenia treści.

Więcej o szybkim ładowaniu przeczytasz w artykule: „Na czym polega szybkie ładowanie telefonu?”.

Idealny telefon do instagrama?

Żeby tworzyć dobrej jakości kontent na instagrama, dobrze jest wybrać taki telefon, który spełni kilka warunków. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na aparaty, zarówno te na pleckach, jak i do selfie. Taki smartfon dla instagramera powinien też być wydajny oraz mieć wytrzymałą baterię z opcją jej szybkiego doładowania.

Wszystkie te parametry spełniają oczywiście topowe smartphony takie jak Iphony (szczególnie Pro i Max) oraz Samsugni Galaxy S. To prawdopodobnie najpopularniejsze telefony dla instagramerów, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających. Przy bardziej okrojonym budżecie można sprawdzić również OnePlus Nord, Xiaomi Note, Samsug A czy Realme GT. Wszystkie aktualne modele znajdziesz w ofercie Red Bull MOBILE.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.