Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

E-learning przez telefon

Porady

E-learning przez telefon

Czego możesz nauczyć się ze smartfonu? Praktycznie wszystkiego! Języków obcych, programowania, matematyki, czy jakiejkolwiek innej dziedziny nauki? Żaden problem! Dziś podpowiadamy jak zwiększyć swoje skillsy przy pomocy e-learningu na smartfonie.

Często zapominamy jak niesamowitymi narzędziami są smartfony. Najczęściej wykorzystywane do zabijania czasu… oglądania seriali, grania w gry, scrolowania fejsa, insta, tiktoka. Najogólniej mówiąc, służą nam do rozrywki. Jednak nie musi tak być! Przy pomocy smartfona możemy się również praktykować e-laearning i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy – jak na przykład języków, czy nawet programowania! Jeśli więc nie rozstajesz się ze swoim telefonem, to dlaczego nie miałbyś go wykorzystać do podniesienia swoich umiejętności, a może i realnej zmiany życia.

E-learning ze światowych muzeów w Twojej kieszeni
– „Google Art & Culture”

Mega niedoceniana apka do e-learningu, która nie jest typowo do nauki – jednak można z niej naprawdę wiele wyciągnąć! Jeśli jesteś zainteresowany szeroko pojętym światem sztuki, to wręcz obowiązkowa pozycja na twoim smartfonie. Dzięki niej można obejrzeć wiele dzieł sztuki, poznać ich historię, przeczytać inspirujące wywiady, czy odbyć wirtualny spacer po światowych muzeach!

Najciekawszą funkcją jest też… tryb zdjęciowy! Co w nim takiego niezwykłego? Dzięki rozszerzonej rzeczywistości Google pozwala nam umieszczać znane dzieła sztuki, w ich rzeczywistych rozmiarach, w naszej przestrzeni. Możemy również wyszukiwać obrazy o zbliżonej kolorystyce, czy też przekształcić nasze zdjęcie tak by przypominało znane dzieło sztuki. Jak to jest być Mona Lisą? Teraz możesz to sprawdzić, korzystając filtrów, które pozwolą nam dosłownie stać się elementem wybranego dzieła. Można również sprawdzić, do których postaci z obrazów jest się podobnym, lub na jakich obrazach występuje nasz ukochany pupil. To całkiem zabawne, ale i rozwijające!

E-learning na światowym, miedzynarodowym poziomie, dzięki „Khan Academy”

Khan academy to zarówno strona internetowa, jak i aplikacja e-learningowa na smartfon. To wręcz idealne narzędzie do nauki przyrody, matmy, czy nawet programowania czy filmowania. Cały koncept opiera się o materiały tworzone przez ekspertów – niemal każdy z nich zawiera film, ćwiczenia i artykuły, które pozwalają zagłębiać się w temat. Apka umożliwia naukę w swoim tempie oraz wybieranie materiałów, których najbardziej potrzebujemy. Szkolni nauczyciele mogą mieć podgląd w postęp uczniów, co może stanowić ciekawe uzupełnienie lekcji.

„Sztuczki matematyczne”, które pomogą Ci w nauce matematyki

W szkole jednym z najtrudniejszych przedmiotów jest matematyka, którą obowiązkowo trzeba zdać również na maturze. Jednak przy pomocy smartfona jej nauka możne okazać się prostsza. Jak ułatwić sobie ułatwić nieco życie? Na przykład przy pomocy „Sztuczek matematycznych”. Aplikacja pozwala poznać matematyczne tricki, które pomogą i przyspieszą liczenie. Takie alternatywne sposoby liczenia są w pełni poprawne i często (szybsze) i prostsze niż te klasyczne rozwiązania, których uczą w szkołach. Pomaga ona również utrwalić sobie podstawy matematyki, takie jak choćby tabliczka mnożenia.

E-learning po polsku, czyli „Polska ortografia”

Masz kłopot z ortografią? Żaden problem! Pomocna będzie aplikacja e-learningowa „polska ortografia”. Zawiera ona szereg przydatnych zadań, przy których możesz poćwiczyć zasady pisowni w języku polskim. Apka ta jest bardzo uniwersalna i mogą z niej korzystać praktycznie wszyscy – od dzieci z podstawówki, przez licealistów, czy też dorosłych chcących przypomnieć sobie zasady ortografii.

Książki zawsze przy sobie – „Wolne Lektury”

Pozostając przy języku polskim, warto przejść do biblioteki, wirtualnej biblioteki. Jeśli jakiejś książki nie ma w Twojej bibliotece to żaden problem, może być w Twoim smartfonie! Aplikacja „Wolne Lektury” to ogromna baza książek, w tym i szkolnych lektur. Pozwala na czytanie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez groźby w postaci grzywny za nieoddanie wypożyczonej pozycji. Co  Serwis ten jest w pełni darmowy, a wsparcie twórców jest w pełni dobrowolne.

E-learning języków: Duolingo

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć prawdopodobnie najpopularniejszej aplikacji do nauki języków obcych na świecie – Duolingo! Twórcy zapewniają, że ułatwia ona naukę języków obcych i możliwe, że nie są to puste słowa. Aplikacja jest naprawdę przyjemna i bardziej przypomina grę, niż typową apkę do nauki – za każde zadanie dostajemy tu punkty, które pozycjonują nas w rankingu. Przez ten element rywalizacji w Duolingo po prostu chce się grać – znaczy uczyć. Co ważne, to uczymy się tu nie tylko słówek, ale i gramatyki, czy wymowy!

E-learning przez zabawę: Quizlet

Niezależnie od tego, czego się w tym momencie uczysz, przyda Ci się „Quizlet”. To aplikacja, w której można tworzyć własne fiszki, które są niesamowicie pomocne do utrwalania wiedzy. Dodatkowo możemy korzystać z fiszek stworzonych przez innych użytkowników lub też sami udostępniać nasze zestawy innym. To świetna opcja, jeśli na przykład uczymy się w jakiejś grupie, kasie. To narzędzie mogą wykorzystać również nauczyciele, którzy przygotują zestawy dla swoich uczniów.

E-learning dzięki YouTube, Spotify, itd.

Choć najczęściej wykorzystujemy je do rozrywki, to w popularnych aplikacjach takich jak Spotify, YouTube, czy im podobne wykorzystujemy na co dzień. Wykorzystujemy je głównie do rozrywki, oglądania śmiesznych kotków i wyczynów sportowców RedBulla. Co jednak jeśli można tam znaleźć również przydatną wiedzę? Choć dla niektórych może brzmieć to abstrakcyjnie, to na popularnych platformach można znaleźć też mnóstwo przydatnej wiedzy! Przykładowo na YouTube można znaleźć sporo kanałów poradnikowych i naukowych, a na Spotiffy podcasty poświęcone nauce, czy pasjom. Warto za nimi się rozejrzeć!

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.