Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Aplikacje mobilne dla kierowców

Porady

Aplikacje mobilne dla kierowców

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem życia większości ludzi. Kierowcy również korzystają z różnego rodzaju aplikacji mobilnych, które ułatwiają im podróżowanie i zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze. Jakie aplikacje mobilne dla kierowców warto zainstalować na swoim smartfonie?

Praktycznie nikt juz nie jeździ samochodem bez telefonu. Kilka takich jak Google maps czy Yanosik – to absolutne must have dla każdego kierowcy. Jednak są takie, które mogą stanowić dla was nie lada odkrycie. W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych aplikacji dla kierowców. 

Google Maps – król jest tylko jeden

Nie ma chyba kierowcy, który nie znałby i nie używał Google Maps. Aplikacja ta stała się przyczynkiem do upadku nie jednego producenta nawigacji samochodowej, którzy jeszcze dekadę temu skutecznie drenowali kieszenie kierowców. Google Maps zawdzięcza swoją popularność wielu czynnikom, m.in.: 

  • swojej rozbudowanej funkcjonalności, 
  • darmowej dostępności 
  • Kompatybilności z każdym urządzeniem niezależnie od systemu
  • stałej, bieżącej aktualizacji.

Powszechność google maps daje tej aplikacji mobilnej jeszcze jedną przewagę – dostęp do danych z milionów urządzeń równocześnie. To dzięki tej funkcji kierowcy uzyskują najlepsze informacje o sytuacji na drodze, korkach i – co za tym idzie – o czasie dotarcia do celu podróży.

Nowości w Google Maps

Nie wszyscy wiedzą jak bardzo rozbudowana jest ta aplikacja mobilna dla kierowców. Większość kierowców korzysta zwykle z wersji podstawowej aplikacji. Jednak Google stale wzbogaca i uaktualnia swoje oprogramowanie. Istnieje na przykład specjalny tryb aplikacji dostosowany do potrzeb kierowców samochodów ciężarowych. Kolejną nowością jest wprowadzenie możliwości wyboru trasy o najmniejszym zużyciu paliwa (opcja ta oznaczona jest zielonym listkiem). Nie każdy wie – że można powiązać ją z ustawieniami spalania – w profilu należy wpisać rodzaj silnika: diesel, benzyna, hybryda czy elektryczny. Bardzo przydatną aktualizacją jest możliwość zgłaszania wydarzeń drogowych – takich jak wypadki, roboty drogowe, kontrola prędkości czy zepsute auto.     

Yanosik – legendarna aplikacja mobilna dla kierowców

Yanosik ma już dobrze ponad 10 lat – i wciąż ma się całkiem nieźle. Jest to polska aplikacja do nawigacji, jednak jego sztandarową funkcją jest ostrzeganie przed kontrolą policji. Ļod tym względem – dla wielu osób jest nadal bezkonkurencyjny. Można powiedzieć, że siłą tej aplikacji jest nasza narodowa niechęć do organów kontrolujących oraz zbudowane na tej bazie poczucie solidarności społeczności kierowców. Wyraźny i precyzyjny system ostrzeżeń niejednego uratował już przed mandatem. Dlatego Yanosik pozostaje wciąż numerem dwa – jeśli chodzi o długie trasy po Polsce. W wielu autach więc standardem jest – nawigacja z Google Maps i Yanosik ostrzegający w tle. 

Fuelio – wydatki pod kontrolą. 

Wydatki na paliwo to spora część naszych miesięcznych budżetów. Istnieje więc spora potrzeba aby trzymać w ryzach i stale kontrolować to, ile pieniędzy wydajemy na przejazdy. Zwłaszcza, jeśli w rodzinie jest więcej niż jeden samochód. Fuelio to jedna z wielu aplikacji mobilnych dla kierowców, które można nazwać „dziennikiem tankowań”. Jej zadaniem jest pomoc kierowcom w zarządzaniu kosztami związanymi z paliwem. Aplikacja pozwala na śledzenie zużycia paliwa, kosztów tankowania oraz wydatków związanych z utrzymaniem samochodu. Dzięki temu kierowcy mogą oszczędzać na kosztach paliwa i lepiej planować swoje wydatki. 

Moje auto – polski odpowiednik Fuelio.

Moje Auto to polska aplikacja mobilna, która rozbudowuje możliwości Fuelio. umożliwia nie tylko prowadzenie elektronicznego dziennika jazdy oraz kontrolowanie kosztów związanych z eksploatacją samochodu, ale także zamienia się w coś w rodzaju książki serwisowej: monitoruje, wykonywanie napraw, przeglądy czy wymiany opon. Aplikacja Moje Auto może zwierać też informacje o terminach ubezpieczenia oraz przeglądów technicznych.

Wideorejestrator Amber One

Jeśli macie już dość ciągłych nerwów związanych z jazdą samochodem i chcecie zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, warto zainwestować w wideorejestrator. Amber One to jedna z najlepszych aplikacji do nagrywania jazdy, która działa na platformie Android. Aplikacja pozwala na nagrywanie zarówno obrazu, jak i dźwięku, a dzięki funkcji automatycznego nagrywania, nie musicie martwić się o to, czy udało Wam się włączyć rejestrator przed rozpoczęciem jazdy. Wersja podstawowa aplikacji jest dostępna za darmo, ale warto zainwestować w wersję Premium, która oferuje jeszcze więcej funkcjonalności.

Park4night – aplikacja mobilna dla kierowców kamperów

Park4night to aplikacja dla kierowców kamperów i przyczep kempingowych, która pomaga w znalezieniu miejsc do parkowania i noclegu. Aplikacja zawiera mapy, na których są oznaczone miejsca parkingowe i kempingowe z opisem udogodnień oraz opiniami innych użytkowników. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google Play i App Store.

Mobi Parking 

to najszybsza i najwygodniejsza metoda płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala płacić wyłączanie za realny czas postoju. Korzystając z mobiParking nie musisz odliczać drobnych, szukać parkometru czy wracać do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Wszystkie czynności związane z płatnością możesz wykonać w ciągu kilku sekund, nawet bez wychodzenia z samochodu.

Aplikacje mobilne dla kierowców są nie tylko przydatnymi narzędziami, ale także pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. W dzisiejszych czasach, kiedy mobilność staje się coraz ważniejsza, aplikacje mobilne dla kierowców stanowią nieodłączny element codziennego użytkowania samochodów. Wymienione powyżej aplikacje to tylko kilka z wielu dostępnych na rynku, jednak każda z nich oferuje unikalne funkcje, które mogą znacznie ułatwić życie kierowcom.

Warto także przeczytać: Jak zarządzać subskrypcjami w telefonie?

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.