Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera

Porady

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera

Zaczynasz przygodę na Tiktoku? A może chcesz przenieść swój profil na wyższy level? Może szukasz prezentu dla zapalonego TikTokera? Dzięki tym akcesoriom zewnętrznym dla Tiktokera, każdy będzie mógł polepszyć jakość swoich filmików i zyskać jeszcze więcej followersów.

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – bądź jak filmowiec i postaw na dobre świetlenie

Wielu początkujących twórców nie zdaje sobie sprawy, jak ważne w produkcji filmowej jest oświetlenie! Wpływa ono zarówno na jakość nagrań, jak i na ich klimat! To element, który od razu przenosi nasze nagrania na kompletnie inny poziom i pozwala wyróżnić się z tłumu tych, którzy jeszcze nie wiedzą jak ważne jest światło!

Na rynku jest naprawdę spory wybór oświetlenia, którego możesz użyć. Jeśli lubisz pracę w terenie i dużo się przemieszasz, to poszukaj drobnej lampki LED montowanej przy telefonie. Niektóre z nich potrafią dać naprawdę sporo światła. Ważne też, żeby były wodoodporne! Jeśli nagrywasz w pomieszczeniu, to lepiej jest użyć wolnostojącego panela LED. Da on dużo bardzo przyjemnego, miękkiego światła.

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – lampy RGB

By dodatkowo uatrakcyjnić kadry, można wprowadzić w nie trochę kolorów w postaci mieczy i pałek RGB. Pozwalają one na wybór spośród dziesiątek, a często i tysięcy kolorów, które dodatkowo mogą się zmieniać podczas nagrań. Na pewno będzie to ciekawy akcent, zarówno jako oświetlenie tła, jak i pierwszego planu!

Niezależnie jednak od tego, jaki typ oświetlenia będziesz chciał zastosować, pamiętaj o tym, że wybierając światło warto jest szukać sprawdzonych marek. Produkty marnej jakości nie tylko dadzą mniej światła, ale i mogą migotać, co zrujnuje nasze nagrania i może być niebezpieczne dla zdrowia.

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – dobry mikrofon potrafi zmienić wszystko

Prowadzisz Tiktoka, na którym mówisz? Warto jest więc żeby Twoi fani Cię dobrze i wyraźnie słyszeli! Choć telefony obecnie mają coraz lepsze mikrofony i systemy redukcji szumu otoczenia, to wciąż nie zbliżają się poziomem do dobrego mikrofonu!

Możesz być zainteresowany: Jaki jest najlepszy telefon dla blogera?

Zwykłe, podstawowe modele nie są przesadnie drogie, a już znacznie poprawią jakość nagrań. W zależności od stylu nagrywania możesz wybrać mały mikrofon kierunkowy, który montuje się przy telefonie i łatwiej nim nagrać dźwięk, jeśli poruszamy się w jakiejś przestrzeni i chcemy oddać również dźwięk otoczenia.

Nieco mniej mobilnym rozwiązaniem, jednak lepiej zbierającym głos bohatera jest tzw. mikrofon krawatowy. To drobny mikrofon montowany w okolicach krawatu. Najczęściej są one na kablu, jednak niektórzy producenci akcesoriów do telefonów rozwiązali i ten problem! Na rynku są bowiem dostępne bezprzewodowe mikrofony do telefonów (nazywane też mikroportami). Wystarczy, że odbiornik wsunie się do gniazda USB-C telefonu, a mikrofon przypnie w okolicy krawatu.

Tu jednak drobna uwaga – bo należy wybierać mikrofony przeznaczone do smartfonów, a nie do aparatów i kamer. Różnią się one między sobą budową i niekoniecznie będą ze sobą współpracować! Warto o tym pamiętać przy zakupie!

Co ciekawe to to, że nie musisz wcale niczego kupować! Możesz użyć mikrofonu, który już masz – na przykład w słuchawkach. Takie rozwiązanie już pozwoli na lepszą rejestrację dźwięku!

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – Zadbaj o stabilność obrazu!

Nikt nie lubi trzęsącego się wideo. Mimo że w telefonach coraz częściej możemy spotkać naprawdę wydajne systemy stabilizacji, to wciąż do idealnie stabilnych ujęć warto używać zewnętrznego akcesorium. O czym mowa? Oczywiście o statywach i gimbalach! Te pierwsze sprawdzają się idealnie przy statycznych nagrywkach, gdzie nie porusza się kamerą (a w tym przypadku smartfonem). Gimbale za to sprawdzają się lepiej w terenie, gdzie pozwalają na osiąganie niezwykle płynnych ruchów podczas kręcenia z ręki.

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – wiaderko z prądem

Nagrywasz Tiktoka, który jest skazany na sukces i na pewno stanie się wiralem, ale wtedy Twój telefon wyłącza się przez brak prądu… Można się wściec! Dlatego, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji warto mieć zawsze pod ręką wydajny i pojemny powerbank z opcją szybkiego ładowania. Dzięki niemu w kilka chwil uzupełnisz energię w smartfonie! Nie trać czasu i zainwestuj też w porządną ładowarkę.

Akcesoria zewnętrzne dla Tiktokera – Klatka operatorska

Mikrofon kierunkowy, lampka LED, statyw, dodatkowe zasilanie… jak to wszystko podłączyć do telefonu? Rozwiązanie jest bardzo proste i pochodzi prosto ze świata kina! Do telefonów można dokupić klatki operatorskie, które pozwolą na podłączanie dodatkowych akcesoriów dla tiktokera bez obciążania telefonu! Do klatki można przypiąć również wygodny grip/uchwyt i mocowanie statywowe. Dodatkową zaletą takiej klatki jest fakt, że stanowi ona dodatkową ochronę dla smartfona.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.