Red Bull Mobile
1 zł
Pierwszy miesiąc subskrypcji za 1 zł
∞ internet
Nielimitowany Internet na pół roku
Bez limitu
Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w UE
40 zł
40 zł za subskrypcję na 30 dni. Cena uwzględnia rabat 5 zł za zgody marketingowe

Smartfon na wakacje

Porady

Smartfon na wakacje

Jaki smartfon najlepiej sprawdzi się podczas wakacji? W tym artykule chcemy sprzedać Ci prawdziwe life hacki na wakacje – jak nie zepsuć sobie wakacji – dzięki z wykorzystaniu kilku sprytnych aplikacji i dodatków na smartfona!

Jaki jest idealny smartfon na wakacje? Wiadomo! „Taki, który ma dobry aparat i robi perfekcyjne zdjęcia!” – powie większość i oczywiście będzie miała rację. 

„Taki, którego bateria, wytrzyma bardzo długo.” – Brawo Watsonie, ale to wie każde dziecko. 

„Odporny na wodę, pył i upadki.” – To oczywista oczywistość!

Dobry telefon na wakacje musi być odporny, mieć spoko baterię oraz robić przefajne zdjęcia. O takich smartfonach pisalismy wiele razy. Ale dziś o czymś innym. 

Idealna komórka na wakacje, musi zaskoczyć nas wówczas, gdy wcale na nią nie liczymy! 

Co zatem musi mieć perfekcyjny smartfon na wakacje?

Wyobraź sobie, że lecisz na surfing, albo w góry. Nadajesz deskę, narty, czy inny sprzęt, wysiadasz z samolotu i okazuje się, że…  

Linie lotnicze zgubiły Twój sprzęt! 

W tym artykule dowiecie się, jakie rozwiązania proponuje nowoczesny smartfon na wakacje, aby uniknąć takich sytuacji i maksymalnie wykorzystać radość z wakacyjnych szaleństw.

W dzisiejszych czasach smartfon stał się niemal jak magiczna różdżka dla podróżujących, a szczególnie dla tych młodych duchem, którzy od życia wymagają tak samo dużo, jak podczas wykonywania mistrzowskich trików na desce. Wyobraź sobie: słońce odbija się od fal, a ty rozpędzasz się na desce z wiatrem we włosach, czując to niepowtarzalne uczucie wolności i przygody. To właśnie dla takich chwil warto mieć u boku smartfon wyposażony w zestaw funkcji, które odmienią twoje podróże na zawsze.

Lokalizacja, czyli jak odnaleźć utracony skarb

Pewnie zdarzyło Ci się nie raz słyszeć historie o zagubionych bagażach na lotnisku, ale co jeśli to właśnie twoja deska do surfingu czy rower górski zostanie niechcący odcięta od ciebie na przestrzeni kilku tysięcy kilometrów? Taka historia zdarzyła się pasażerce United Airlines. Sandra Shuster, podróżowała do Denver z przesiadką w Chicago. Jej bafaż zawierał sprzęt do gry w Lacrosse dla jej córki. (Lacrosse to stary sport rdzennych mieszkańców Ameryki, przypominający nieco dzisiejszy hokej lub i baseball.)  Obie kobiety leciały akurat na zawody w Denver. Zawody miały odbyć się na drugi dzień po przylocie. 

Zawody Lacrosse wśród rdzennych mieszkańców Ameryki były wydarzeniem, które mogło trwać nawet kilka dni. Obraz George’a Catlina (1796–1872), Ball-play of the Choctaw-Ball Up, domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22007308


Jednak rakieta do Lacrosse nie doleciała. Wtedy zaczęły się gorączkowe poszukiwania. United Airlines twierdziło, że bagaż został jeszcze na lotnisku wylotu – w Baltimore.

I tu pojawia się Life hack. 

Sandra jednak wiedziała co innego: zguba znajduje się na lotnisku przesiadkowym w Chicago.  Skąd to wiedziała? Bo zostawiła w bagażu małe urządzenie, które pozwalało jej śledzić swoją własność: lokalizator AirTag. Ta historia miała swoje perypetie, ale dzięki aplikacji na smartfonie połączonej z trackerem udało się odzyskać bagaż i uratować występ córki!

To właśnie sprawiło, że smartfon Sandry stał się niezawodnym i nieodzownym smartfonem w podróży. Dzięki funkcji lokalizacji, zawsze wiesz, gdzie znajduje się twój sprzęt, i masz szansę go odnaleźć zanim coś pójdzie nie tak.

Mapa która zawsze działa – planuj i góruj nad trasą

Planując skomplikowaną trasę wycieczki ważna jest precyzja. Dotyczy to zarówno trasy samochodowej, jak i wycieczki górskiej, zjazdu na snowboardzie, czy wspinaczkę po stromych klifach. Wszyscy przyzwyczailiśmy się już, że drogę pokazuje nam zawsze komórka. Jednak co będzie, kiedy w kluczowym momencie stracimy zasięg? Mapa znika, a my zostajemy sami w nowym, nieznanym terenie. 

Tutaj wchodzą na scenę specjalne aplikacje mogące zaoferować mapy, rejestrować trasy i czas, bez wpływu na postęp i stan   rywalizacji, w czasie rzeczywistym. Większość z tych aplikacji daje możliwość ściągnięcia mapy danego regionu na wypadek potrzeby pracy offline.

Wśród kierowców i podróżników najbardziej cenioną aplikacją do tego celu jest maps.me. Wśród miłośników górskich wycieczek opinie dzielą się, między takie aplikacje jak: Komoot, Alltrails, czy Locus. Pozwolą one zmienić twój telefon w nawigatora GPS – nawet w sytuacji utraty zasięgu!

Twój smartfon zamieni się w niezawodnego partnera sportowego, który zawsze wie, ile kilometrów i metrów pokonałeś na swojej drodze do mistrzostwa.

Łączność – to nie tylko odbiór wiadomości od mamy

Oczywiście, wyjątkowe są te momenty, kiedy wyciągasz na wakacjach smartfon i widzisz, że bliscy martwią się o twoje bezpieczeństwo. Ale internet to coś więcej. Dzięki dostępowi do sieci, możesz sprawdzić prognozę pogody na kolejny dzień i uniknąć fuckupu w planowaniu, możesz zarezerwować hotel a może nawet znaleźć eksperta, który podzieli się z tobą informacjami o najciekawszych miejscach do odwiedzenia. Dlatego warto zadbać o dostęp do internetu. 

Współczesne podróżowanie rewolucjonizuje technologia eSIM. Rozwiązanie to dostępne jest na razie w głównie najnowszych modelach telefonów, jednak coraz więcej producentów je oferuje. Prawdopodobnie wkrótce, zwykłe fizyczne karty SIM odejdą do lamusa a karty eSIM staną się standardem.

Bezpieczeństwo w najbardziej niebezpiecznych momentach

Zjazd na desce z górskiego szczytu czy przejście skomplikowanej trasy wspinaczkowej może być nie lada wyzwaniem. A co, jeśli nagle coś pójdzie nie tak? Tutaj na pomoc przychodzi smartfon wyposażony w specjalne funkcje awaryjne. Dzięki nim za pomocą jednego przycisku możesz wezwać pomoc, a twoi bliscy dowiedzą się, że jesteś w kłopocie. To tak, jakbyś miał „cudowny guzik” w kieszeni, który działa zawsze, kiedy go potrzebujesz.

Podsumowując: to nie przypadek, że twój smartfon na wakacje jest teraz tak samo ważny jak kask, deska czy inny sprzęt, który ze sobą zabierasz podróż. Dzięki jego funkcjonalności, takich jak lokalizowanie zguby, aplikacje sportowe z nawigacją, łączność poprzez eSIM, czy funkcje awaryjne, w pełni wykorzystasz potencjał swoich wakacyjnych wyzwań. Teraz, twoja przygoda nabiera zupełnie nowego wymiaru.

udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest

Zobacz również

Jak zrobić zdjęcie gwiazd telefonem? 

Na codzień wszystko fotografujesz już smartfonem? Super! A czy próbowałeś już robić zdjęcia gwiazd telefonem? Jeśli tak – to wiesz, że nie jest to bułka z masłem! Aparaty fotograficzne w naszych telefonach robią coraz lepsze zdjęcia. Kiedy chcemy dokumentować różne

przeczytaj artykuł »

Wszelkie sprawy załatwisz za pomocą chatu w aplikacji Red Bull MOBILE. Jeżeli nie masz aplikacji to:

Skanuj QR kod

Zeskanuj kod aparatem w swoim smartfonie, żeby pobrać aplikację.