Roaming - jak-obnizyc-koszty - Header Tabs

Bezpłatnie odbieraj połączenia w roamingu UE we wszystkich planach taryfowych. Połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y, które wykonasz w roamingu UE, potraktujemy jak połączenia krajowe. 
Chcesz sprawdzić, ile masz jeszcze GB do wykorzystania w roamingu UE? Wpisz i zatwierdź (zielona słuchawka) w telefonie kod *800# Transmisję danych rozliczymy z uwzględnieniem Limitów GB. 

W roamingu UE rozmowy, SMS-y, MMS-y do Polski i lokalne są rozliczane tak, jak w Polsce do innych sieci. Transmisja danych w roamingu w ramach limitu GB, potem 18,88 zł za GB. Pakiet Internetu w UE pomniejsza limit GB.

Możemy naliczyć dopłaty wynikające z Polityki uczciwego korzystania ( 4-miesięczny okres obserwacji).

Naliczymy je jeżeli:
w trakcie 4 miesięcy numer komórkowy klienta był zalogowany przez większość dni do sieci partnerów roamingowych UE i użycie na tym numerze w roamingu UE było większe niż w Polsce. Zanim naliczymy opłaty dodatkowe, klient otrzyma od nas SMS-a. Ma wtedy dwa tygodnie na zmianę bilansu korzystania z usług. Jeżeli bilans się nie zmieni, włączymy dopłaty. Przestaniemy je doliczać, jeśli klient przebywa więcej w Polsce niż w UE lub będzie więcej korzystał z usług w Polsce niż w UE w trakcie ostatnich 4 miesięcy, karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży osobom, które nie mieszkają w Polsce oraz nie posiadają z nią stałych powiązań.

Dopłaty wynoszą:
0,16 zł za minutę połączenia wychodzącego,
0,04 zł za minutę połączenia odebranego,
0,05 zł za SMS-a,
0,01 zł za MMS-a,
18,88 zł za GB.

Szczegóły w sekcji Polityka uczciwego korzystania.

Opłaty w krajach poza UE zależą od strefy, do której należy kraj.
Jeśli chcesz sprawdzić, jakie kraje należą do poszczególnych stref, wyślij SMS-a o treści P pod numer 115. SMS jest bezpłatny. Kiedy zalogujesz się do sieci za granicą, dostaniesz SMS-a z aktualnymi cenami usług.

Jak działa poczta głosowa w roamingu
Jeśli masz włączoną pocztę głosową i jesteś poza Strefą Euro, możemy naliczyć dodatkowe opłaty.

Zapłacisz podwójnie:
– za połączenie przychodzące tak, jakby rozmowa była zrealizowana
– za połączenie wychodzące – czyli przekierowanie rozmówcy na pocztę.

Wakacyjne pakiety internetu poza UE
Korzystaj z transmisji danych za granicą, na urlopie lub w podróży służbowej. Wykup pakiet internetu do wykorzystania w wybranych krajach na świecie.

Pakiet da Ci komfort korzystania z internetu bez obaw o wysokość rachunku! Kiedy wyczerpie się pakiet, transmisja danych zostanie zablokowana, a Ty masz pewność, że nie poniesiesz dodatkowych kosztów.

AKTYWACJA
Aby aktywować pakiet, wybierz odpowiedni kod z tabeli i zatwierdź przyciskiem nawiązania połączenia (zielona słuchawka) lub aktywuj przez SMS.

Abonament Kraj, w którym ważny jest pakiet Kod aktywacyjny SMS aktywacyjny Cena
Pakiet Internet Świat 1 GB Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina. *111*950*1# TAK na numer 950 100 zł
Pakiet Internet Świat 300 MB Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina. *111*951*1# TAK na numer 951 50 zł
Pakiet Internet Emiraty 150 MB Zjednoczone Emiraty Arabskie. *111*952*1# TAK na numer 952 60 zł
Red Bull MOBILE na kartę Kraj, w którym ważny jest pakiet Kod aktywacyjny SMS aktywacyjny Cena
Pakiet Internet Świat 1 GB Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina. *111*880*1# TAK na numer 950 100 zł
Pakiet Internet Świat 300 MB Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone Ameryki, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja, Ukraina. *111*881*1# TAK na numer 951 50 zł
Pakiet Internet Emiraty 150 MB Zjednoczone Emiraty Arabskie. *111*882*1# TAK na numer 952 60 zł

Liczbę pozostałych megabajtów można sprawdzić kodem:
*580# dla pakietów Internet Świat 1 GB oraz Internet Świat 300 MB,
*584# dla pakietu Internet Emiraty 150 MB.

Jeśli chcesz zadzwonić za granicę, numer zagraniczny poprzedź znakiem “+” lub “00” oraz numerem kierunkowym kraju, do którego dzwonisz lub wysyłasz wiadomość. Z połączeń międzynarodowych możesz korzystać wyłącznie, kiedy jesteś w Polsce.

Przykład:
Dzwonisz z Polski zarezerwować hotel w Hiszpanii prefiks +34 (0034) - jest to połączenie międzynarodowe.
Jeśli dzwonisz do koleżanki, która przebywa na wakacjach w Hiszpanii na polski numer prefiks +48 (0048) - jest to połączenie krajowe. Jeśli jesteś w Polsce, a Twój telefon jest zalogowany do polskiej sieci komórkowej i na Twój telefon komórkowy zadzwoni ktoś z zagranicy (na początku numeru wyświetli się numer kierunkowy kraju inny niż +48), to za odebranie takiego połączenia nic nie zapłacisz. Koszty połączenia w tej sytuacji ponosi dzwoniący do Ciebie.

Dla klientów indywidualnych (konsumentów) od 15 maja 2019 roku obniżyliśmy ceny połączeń międzynarodowych i SMS-ów do Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i w Liechtenstein, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 z 11 grudnia 2018 roku.

Nowe ceny

1

Za minutę połączenia głosowego

Pakiety obniżające koszt połączenia za minutę, ważne jeżeli masz ważne konto

Pakiet

Aktywacja pakietu

Cena

70 gr za minutę do Nepalu
0,70 zł / min

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

29 gr za minutę do Bangladeszu
0,29 zł / min

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

29 gr za minutę do Indii
0,29 zł / min

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

Pakiety ważne przez 30 dni

Pakiet

Aktywacja pakietu

Cena

Pakiet do Nepalu

5 GB + 50 min

po przekroczeniu limitu: 0,65 zł / min

35 zł

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

Pakiet do Bangladeszu

5 GB + 300 min

po przekroczeniu limitu: 0,19 zł / min

30 zł

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

Pakiet do Indii

5 GB + 500 min

po przekroczeniu limitu: 0,19 zł / min

30 zł

Włącz w aplikacji

Włącz kodem

DOKUMENTY

POLITYKA UCZCIWEGO KORZYSTANIA

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2120 z 25 listopada 2015 roaming bez dodatkowych opłat w UE został wprowadzony z myślą o osobach, które sporadycznie korzystają z usług na terenie UE np. w trakcie wyjazdów służbowych, podróży. Nie jest to rozwiązanie dla osób, które stale mieszkają zagranicą.

Możemy naliczyć Ci opłaty dodatkowe w roamingu UE jeżeli:

 • w trakcie 4 miesięcy Twój numer komórkowy był zalogowany przez większość dni do sieci partnerów roamingowych UE i użycie na tym numerze w roamingu UE było większe niż w Polsce. Zanim naliczymy opłaty dodatkowe, otrzymasz od nas SMS-a. Masz wtedy dwa tygodnie na zmianę Twojego bilansu korzystania z usług. Jeżeli bilans się nie zmieni, włączymy Ci dopłaty. Przestaniemy je doliczać, jeśli będziesz więcej w Polsce niż w UE lub będziesz więcej korzystać z usług w Polsce niż w UE w trakcie ostatnich 4 miesięcy,
 • korzystasz kolejno z wielu Kart SIM/USIM albo zaczniesz korzystać z Karty SIM/USIM po jej długiej nieaktywności,
 • karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży osobom, które nie mieszkają w Polsce oraz nie posiadają z nią stałych powiązań.

Jeżeli jesteś obcokrajowcem możemy też wymagać dokumentów, które potwierdzą Twoje stałe powiązania z Polską, a więc:

 • paszportu lub dowodu osobistego z UE,
 • karty stałego pobytu,
 • + 1 z poniższych dokumentów:
  • pozwolenia na pracę / zaświadczenia o zatrudnieniu na umowę o pracę,
  • legitymacji studenckiej lub doktoranckiej wydanej przez polską uczelnię,
  • karty kredytowej zgodnej z wykazem kart kredytowych,
  • bieżącej faktury za telefon komórkowy,
  • bieżącej faktury za telefon stacjonarny,
  • bieżącej faktury za prąd, gaz z saldem 0 lub potwierdzeniem wpłaty,
  • bieżącej faktury za telewizję kablową, tylko i wyłącznie: Polsat Cyfrowy, NC+, Aster, UPC, Multi Media, Vectra, Toya, Spray,
  • bieżącej faktury za internet, tylko i wyłącznie: Polsat Cyfrowy, NC+, UPC, Multi Media, Vectra, Toya, Sferia, Neostrada, Netia, Orange, Plus, T-Mobile, Play, Spray.

Jeżeli nie przedstawisz dokumentów przy zawieraniu umowy lub w ciągu 14 dni od otrzymania od nas SMS-a, możemy zacząć doliczać opłaty dodatkowe w roamingu UE. Wynoszą one:

 • 0,16 zł za minutę połączenia wychodzącego,
 • 0,04 zł za minutę połączenia odebranego,
 • 0,05 zł za SMS-a,
 • 0,01 zł za MMS-a,
 • 18,88 zł za GB.

Brak limitów połączeń głosowych, SMS i MMS z zastrzeżeniem polityki uczciwego korzystania określonej w poszczególnych cennikach oraz Komunikacie Zmiany w roamingu UE od 15 czerwca 2017 r. dla ofert abonamentowych oraz Zmiany w roamingu UE od 15 czerwca 2017 r. dla ofert na kartę.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie roamingu wewnątrz Unii, od 15 czerwca 2017 r. zmienią się ceny usług w roamingu w Strefie Euro (tj. Unia Europejska i Europejski Obszar Gospodarczy).

Regulacja unijna która obowiązuje od 15 czerwca 2017 roku nie obejmuje połączeń międzynarodowych do UE, oznacza to, że takie połączenie wykonywane jest po stawce zgodniej z cennikiem.

DOKUMENTY